SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Awantura przed punktem szczepień. A. Niedzielski: to trzeba piętnować

Minister zdrowia Andrzej Jagodziński/fot. PAP/Radek Pietruszka

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja. Zatrzymano dwie osoby.

Około godz. 13:30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu – przekazała oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją – jedną ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Wobec nich w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16:00 osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu – według informacji policji – rozeszły się.

„Polskie Żółte Kamizelki”

Z nagrań, które opublikowano w mediach społecznościowych po tym zajściu, wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji „Polskie Żółte Kamizelki” i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

„Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających „opór bezprawiu rządu i policji”. Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

Komentarz ministra zdrowia

Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując zajście w Grodzisku Mazowieckim.

Na opublikowanym w mediach społecznościowych filmie widać szamotaninę z udziałem protestujących i pracowników punktu szczepień przeciw COVID-19.

Osoby zatrzymane usłyszały zarzuty. – Postawiono im zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji – poinformowała rzeczniczka policji z Grodziska Mazowieckiego.

Czytaj też:

Żoliborz. Zabrał rośliny ze śmietnika, teraz grożą mu 3 lata więzienia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone