SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Atak wandali tuż przed otwarciem nowego boiska w Radomiu

Atak wandali tuż przed otwarciem nowego boiska w Radomiu/fot. Radosław Witkowski - Facebook

Władze Radomia apelują o pomoc w znalezieniu wandali. Dzisiaj w nocy nieznany sprawca bądź sprawcy zniszczyli nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkól Elektronicznych. Kilka puszek białej farby rozlano na dopiero co zakończoną inwestycję.

Ta dewastacja tym bardziej boli, ze radomianie sami wybrali ten projekt w budżecie obywatelskim – mówi wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. – Projekt, który zakładał budowę boiska i bieżni dla społeczności szkolnej, ale i dla społeczności lokalnej. Dzisiaj miał być ten finalny dzień tej inwestycji, bo miały nastąpić odbiory techniczne. Bardzo proszę o informacje czy do urzędu miejskiego, czy do najbliższego komisariatu, bo policja wie o sprawie i się nią zajmuje, czy cokolwiek słyszeli, cokolwiek widzieli – apeluje.

Nieznany sprawca lub sprawcy wylali dzisiaj w nocy (z czwartku na piątek) kilka puszek białej farby na nową infrastrukturę sportową – mówi wiceprezydent miasta Katarzyna Kalinowska. – Był to na pewno zaplanowany akt wandalizmu, który był zrealizowany albo przez jedną osobę, albo przez grupę osób. Żeby zakupić tyle puszek farby, to jest kilkaset złotych, więc to na pewno było zaplanowane – zauważa.

„Incydent godny napiętnowania”

Nowe boisko i bieżnię w ZSE radomianie wybrali w projekcie obywatelskim – dodaje wiceprezydent.  – Mamy nadzieje ze policja dołoży wszelkich starań i autorzy tego aktu wandalizmu zostaną wykryci i należycie ukarani, bo tak naprawdę to, co się stało dzisiaj to policzek dla całej społeczności szkolnej, która była bardzo zaangażowana w zbieranie głosów, ale również dla całej lokalnej społeczności i całego Radomia. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca i być napiętnowane – podkreśla.

Czytaj też: Otwock. Znaleźli radziecki granat na polu i wrzucili go do stawu 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone