SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Artyści i najlepsi twórcy teatrów muzycznych wyróżnieni

fot. RDC

W poniedziałek w warszawskim Kinie Praha odbyło się wręczenie nominacji do Teatralnych Nagród Muzycznych imienia Jana Kiepury. To prestiżowe wyróżnienie, które już po raz trzynasty trafi do aktorów, tancerzy, dyrygentów, scenografów, choreografów, a także twórców plakatów teatralnych czy reżyserów.

– W tym roku mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń – mówi Iwona Wujastyk, przewodnicząca kapituły nagrody i dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego. – To jedyny w Polsce konkurs wyróżniający najlepszych artystów i twórców środowiska teatrów muzycznych. W tym roku mieliśmy blisko 150 zgłoszeń z teatrów klasycznych, właściwie wszystkie zgłoszenia to opery, ale również teatrów musicali – wyjaśnia.

Jednym z nominowanych jest Santiago Bello z Teatru Rampa na Targówku, który może liczyć na statuetkę w dwóch kategoriach: najlepsza choreografia i najlepszy tancerz. Jak mówi, dla niego taniec w teatrze, to sposób na pokazanie najsubtelniejszych emocji.

– Taniec jest jest bardzo ważny, jeśli chodzi o musical. Bardzo lubię cytat, który powiedział jeden z moich choreografów Bob Fosse. Powiedział, że kiedy tekst nie może pokazać tyle emocji, to aktorzy śpiewają, a kiedy śpiewy również nie są w stanie pokazać emocji, to po prostu tańczymy – tłumaczy Santiago Bello.

Laureatów, którzy otrzymają statuetkę poznamy 30 września. Uroczysta gala odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj też:

Historia Pragi wszystkimi zmysłami. Nowa wystawa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone