SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Artur Szalpuk nowym siatkarzem Vervy Warszawa

Artur Szalpuk/fot. Wikimedia Commons

Reprezentant Polski Artur Szalpuk został siatkarzem Vervy Warszawa Orlen Paliwa – poinformował w poniedziałek klub. Mistrz świata z 2018 roku zamknął skład na sezon 2020/21 drużyny prowadzonej przez włoskiego trenera Andreę Anastasiego.

Cieszę się, że wracam do Warszawy. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką. Zrobię, co w mojej mocy, żeby w nadchodzącym sezonie VERVA grała jeszcze lepiej niż w poprzednim i znów biła się o medale. Wierzę, że za kilka miesięcy będziemy razem świętować sukcesy – powiedział Szalpuk, cytowany na stronie stołecznego klubu. Szalpuk wyjaśnił, że duży wpływ na jego transfer do Warszawy miał trener Anastasi.

Mam nadzieję, że – tak jak dwa lata temu w Treflu Gdańsk – pomoże on mi rozwinąć się i nasza współpraca przyniesie korzyści zarówno klubowi, jak i mnie – dodał. – Myślę, że Artur wraz z Bartkiem Kwolkiem stworzy bardzo solidny duet przyjmujących – ocenił dyrektor sportowy klubu Piotr Gacek.

Zaczynał w Warszawie

Szalpuk ma 25 lat i mierzy 201 cm. Siatkarską karierę rozpoczął w klubie MKS MDK Warszawa, skąd trafił do AZS Politechniki Warszawskiej. Po dwóch sezonach w barwach „Inżynierów” (2013-15) przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom (2015-16), a stamtąd do PGE Skry Bełchatów (2016-17). Po sezonie spędzonym w Bełchatowie zasilił ekipę Trefla Gdańsk, a rok później znów grał w koszulce PGE Skry (2018-20).

W dorobku ma tytuł mistrza świata, wywalczony w 2018 roku w Turynie. Ponadto w ubiegłym roku zdobył z reprezentacją brązowy medal mistrzostw Europy, zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Japonii oraz trzecie w Lidze Narodów w Chicago.

Czytaj też:

Ekstraklasa siatkarzy. Tilie odchodzi z Vervy do ligi włoskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone