SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Apel o krew i zbiórka na rehabilitację Marcina „Borkosia” Borkowskiego

fot. Instagram/borkos_ratownik

Jest apel o oddawanie krwi dla Marcina „Borkosia” Borkowskiego – ratownika medycznego i popularyzatora wiedzy o pierwszej pomocy – który wczoraj na ul. Radzymińskiej w Warszawie uległ wypadkowi. Powstała również zbiórka na rehabilitację ratownika.

Na koncie Instagram Marcina Borkowskiego pojawiła się informacja, że stan ratownika jest ciężki, ale stabilny. Jest on utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. „Borkosia” czeka jeszcze kilka operacji, a później rehabilitacja. W związku z tym powstała zbiórka na ten cel.

Przyjaciele i rodzina ratownika apelują również o oddawanie krwi ze wskazaniem: Marcin Borkowski, Wojskowy Instytut Medyczny, Odział Intensywnej Opieki Medycznej.

W rozmowie z Radiem dla Ciebie sierżant sztabowa Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji potwierdziła, że w zdarzeniu wziął udział motocykl, który jest ambulansem ratownictwa medycznego.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 17:00. Motoambulans zderzył się z samochodem osobowym. Kierująca autem była trzeźwa. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej do wypadku doszło najprawdopodobniej w momencie, gdy kierująca oplem wykonywała manewr włączenia się do ruchu. Wtedy miało dojść do zderzenia z jadącym na sygnale „Borkosiem” ul. Radzymińską w kierunku ul. Białostockiej.

Przed „Borkosiem” długa rekonwalescencja

Ranny ratownik trafił do szpitala przy ul. Szaserów. Prezes stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak poinformował, że Marcin Borkowski przeszedł operację ortopedyczną i jest pod opieką lekarzy. – Dobrą informacją jest to, że żyje – podkreślił Błasiak.

Kontaktuje się z nim rodzina, która prosiła, żeby szczegółowych informacji o stanie zdrowia nie przekazywać – powiedział prezes stołecznego WOPR. – Czeka go prawdopodobnie długa rekonwalescencja. Nie wiem i rodzina też nie wie, jakie będą efekty tej operacji, którą zrobiono – przekazał.

Marcin „Borkoś” Borkowski jako wolontariusz pomaga potrzebującym, a skuter był jego mobilnym ambulansem. Ratownik był w wakacje gościem RDC. Specjalnie dla naszych słuchaczy opowiadał m.in. o tym, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Czytaj też:

Zderzenie motocykla z samochodem. Marcin Borkowski w szpitalu

Pierwsza pomoc latem. Poradnik „Borkosia” w Radiu dla Ciebie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone