SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Albania – Polska oczami kibiców gospodarzy. „Nie gracie zbyt dobrze”

Wojciech Szczęsny/fot. PAP/Leszek Szymański

„Mamy szansę na zwycięstwo, gramy u siebie”. Mieszkający i pracujący w Warszawie Albańczyk Ori jest przekonany, że Albania nawiąże dziś walkę z Polską w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostwo świata 2022. Początek spotkania w Tiranie 20:45. Przegrany niemal na pewno pożegna się z możliwością awansu.

Po siedmiu kolejkach w eliminacyjnej grupie I prowadzi Anglia mając w dorobku 19 punktów. Druga jest Albania, która ma 4 punkty mniej, zaś trzecia jest Polska z 14 pkt. na koncie. Mecz w Tiranie może zdecydować o tym, kto zajmie drugą pozycję w tabeli i zagra wiosną w dwustopniowych barażach o awans. Jeśli Polska przegra, strata do Albanii wzrośnie do czterech punktów. Rywale w listopadzie zagrają z Anglią na wyjeździe oraz z Andorą u siebie, a jedno zwycięstwo wystarczy im, by utrzymać przewagę nad biało-czerwonymi. Nas czekają jeszcze starcia z Węgrami i Andorą.

Kibice reprezentacji Albanii wierzą w wygraną – wierzą, że zdecyduje atut własnego boiska. – Bazując na ostatnich meczach w eliminacjach, myślę że mamy szansę. Polska nie gra ostatnio zbyt dobrze – mówi nam Ori, Albańczyk mieszkający w Warszawie.

Według naszego rozmówcy, największym zagrożeniem będzie oczywiście Robert Lewandowski, ale – jak twierdzi – gospodarze też mają kim postraszyć. – Mamy Armando Broję, który zdobył bramki w ostatnich trzech meczach kwalifikacyjnych (…) Dziś może być jednym z kluczowych piłkarzy – wskazuje Ori.

Musimy wygrać, zlekceważenie rywali nie wchodzi w grę – przekonuje z kolei były reprezentant, ekspert Radia dla Ciebie – Tomasz Sokołowski. – Jesteśmy lepszą drużyną. Albańczycy grają na swoim terenie, ale to my mamy zawodników, którzy potrafią wziąć ciężar na swoje barki – podkreśla.

Z 12 dotychczasowych konfrontacji z Albanią polscy piłkarze przegrali jedną – właśnie w Tiranie, ale w 1953 roku. Z ośmiu zwycięstw najważniejsze było to w kwalifikacjach do mundialu w Meksyku, kiedy zespół pod wodzą Antoniego Piechniczka wygrał 1:0 w stolicy Albanii po golu Zbigniewa Bońka.

Dziś pierwszy gwizdek w Tiranie o 20:45. W innych meczach grupy I Anglia podejmie Węgry a Andora San Marino.

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: „Być albo nie być” na mundialu. Mamy się czego obawiać przed meczem z Albanią?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone