SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Akt oskarżenia wobec byłego posła Artura Z. po wypadku na Mokotowie

Akt oskarżenia wobec byłego posła Artura Z./fot. Wikimedia Commons

Prokuratura Rejonowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arturowi Z. Były poseł jest oskarżony o spowodowanie wypadku i prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, w poniedziałek do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów trafił akt oskarżenia przeciwko Arturowi Z.

Ranna rowerzystka

25 października ubiegłego roku były poseł Artur Z., prowadząc samochód, potrącił jadącą rowerem pracownicę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Policja ustaliła, że sprawca był trzeźwy, nie miał jednak uprawnień do kierowania pojazdami. Jeszcze tego samego dnia wieczorem Z. znowu prowadził auto i został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej. Były poseł w 2016 roku miał stracić prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

W połowie czerwca Artur Z. został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, gdzie usłyszał cztery zarzuty.

Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku w dniu 25 października 2019 r. na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena Warszawie, polegającego na zderzeniu pojazdu z osobą poruszającą się na rowerze – przekazała wówczas prokurator Mirosława Chyr.

Przyznał się do winy

Wskazała, że kolejne dotyczą prowadzenia samochodu wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B. Według ustaleń prokuratury były poseł miał jeździć bez prawa jazdy: dwukrotnie 25 października 2019 na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena oraz przy ul. Chełmskiej w Warszawie, a także dnia 15 września 2019 roku przy ul. Dostatniej 31 w Warszawie.

Prokurator poinformowała, że „podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, które są zgodne z ustaleniami faktycznymi poczynionymi na podstawie zeznań świadków i opinii z zakresu medycyny sądowej”.

Czytaj też:

Areszt dla kierowcy autobusu. Przyznał się do zażycia amfetaminy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone