SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Akt oskarżenia dla prezydenta Ostrołęki. „Zarzuty bezpodstawne”

Ratusz w Ostrołęce/ fot. Wikipedia

Prezydent i wiceprezydent Ostrołęki z zarzutami. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości oświatowych i skierowała do sądu akt oskarżenia. – Zarzuty są bezpodstawne – twierdzi prezydent Łukasz Kulik.

Przedstawiono im zarzuty niedopełnienia obowiązków. Oczywiście odpowiednio Łukaszowi K., prezydentowi miasta Ostrołęka, natomiast Annie G., działającej jako dyrektor wydziału oświaty urzędu miejskiego w Ostrołęce. Zarzuty dotyczą niedopełnienia obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowych dla innej osoby oraz naruszenia praw pracowniczych – mówi Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W ocenie śledczych, włodarz miasta i obecna wiceprezydent nie dopełnił swoich obowiązków po rezygnacji dyrektorów dwóch szkół.

Zarzuty są bezpodstawne – twierdzi prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. – Będzie to chyba największa kompromitacja prokuratury z związku ze sprawami, które były toczone przeciwko urzędowi. Akurat w tej sprawie już w październiku Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrywał sprawę i orzekł, że nie doszło do naruszeń procedur, a mimo to prokuratura zdecydowała się przedstawić takie akty oskarżenia – tłumaczy.

Oskarżeni nie przyznali się do stawianych im zarzutów. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Czytaj też:

Prokuratura złoży apelację od wyroku dla prezydenta Ostrołęki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone