SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Akcja „Świat bez głodu” Polskiej Akcji Humanitarnej. „Co ósma osoba na świecie głoduje”

fot. Toastybob/flickr CC-BY 2.0

Jak podaje Polska Akcja Humanitarna, co sześć sekund z powodu głodu umiera jedno dziecko. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, jedzenia brakuje co ósmej osobie na Ziemi, a stan ten stale się pogarsza.

W krajach Globalnego Południa głód jest problemem codziennym – ludzie nie mają wystarczającego dostępu do jedzenia, a państwa nie są w stanie wykarmić wciąż powiększającej się populacji. Polska Akcja Humanitarna od lat zwraca uwagę na problem głodu w krajach ubogich oraz marnowania żywności w państwach rozwiniętych. Teraz organizacja postanowiła zapobiec dalszemu rozwijaniu się problemu niedożywienia – poprzez strukturalne podejście na poziomie lokalnym, czyli nauczenie najmłodszego pokolenia, że przyszłość jest w ich rękach.

„Świat bez głodu”

Zapraszamy szkoły aby razem z nami dowiadywały się więcej o tym, jak wygląda problem z dostępem do żywności na świecie – powiedziała Paula Langnerowicz działaczka PAH na antenie Radia Dla Ciebie. Polska Akcja Humanitarna zorganizowała akcję skierowaną do szkół „Świat bez głodu”. W świecie cywilizacji zachodnich nie mamy problemu ze zdobyciem jedzenia – idziemy do supermarketu, a wszystko czego potrzebujemy jest dostępne na półkach. Tymczasem, według najnowszych danych WHO 795 milionów ludzi na świecie nie ma wystarczającego dostępu do żywności. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla w swoich statystykach, że to co ósma osoba na naszej planecie. – Z drugiej strony miliard i 300 milionów ton żywności rocznie, głównie w krajach półkuli północnej, marnuje się – dodała działaczka.

PAH w szkołach

Chcemy rozmawiać z młodymi ludźmi o tym, dlaczego tak się dzieje, co spowodowało tę sytuację i co możemy zrobić aby pomóc – powiedziała Langnerowicz. Przy okazji rozmów z uczniami, PAH wspiera aktywnie działania organizacji w Syrii i na Ukrainie. Aby zaprosić działaczy Polskiej Akcji Humanitarnej do szkoły, należy jedynie napisać na adres podany na stronie internetowej. Jak przyznała koordynatorka projektów edukacyjnych organizacji, szkoły chętnie otwierają swoje drzwi dla przedstawicieli PAH. – W akcji „Świat bez głodu” uczestniczą aktualnie 254 szkoły z całej Polski – dodała.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone