SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Akcja KSP we Wrocławiu. Zatrzymano 45-latka, który kierował gangiem

Akcja KSP we Wrocławiu. Zatrzymali 45-latka, który kierował gangiem. Próbował ukryć się na dachu/fot. KSP

Kierował gangiem, posiadał znaczną ilość narkotyków oraz nielegalną broń. Policjanci zatrzymali we Wrocławiu poszukiwanego 45-latka z Warszawy. Miał do odsiedzenia 6,5 roku w więzieniu za wcześniejsze przestępstwa. Przed funkcjonariuszami próbował ukryć się na dachu.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania 45-latka. W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, iż podejrzany przebywa w jednym z lokali na terenie Wrocławia. Operacyjni po weryfikacji adresu potwierdzili, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w jednym z mieszkań. Wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu weszli do lokalu mieszkalnego. Mężczyzna wiedząc, co się dzieje, postanowił wejść na dach. Tam został zatrzymany, a następnie sprowadzony do mieszkania.

Mężczyzna usłyszał zarzut sterowania zorganizowaną grupą przestępczą, uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany, ilości nie mniejszej niż 650 kg i innych narkotyków. Dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie podczas zatrzymania broni gazowej wraz z amunicją bez zezwolenia oraz środków odurzających w postaci ziela konopi o wadze ponad 100 gramów – mówi Bartłomiej Sniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Podejrzany był też poszukiwany listem gończym do odbycia 6 lat i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Czytaj też:

Wracając z pubu, ukradli rower miejski. Są zarzuty [NAGRANIE]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone