SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Akcja CBA w Wólce Kosowskiej. Oszustwa podatkowe na 8,6 mld zł

fot. CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 18 osób i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą głównie na terenie Wólki Kosowskiej koło Warszawy. Zatrzymani mieli dopuścić się oszustw podatkowych na kwotę ponad 8,5 miliarda złotych.

Grupa za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała poza granice kraju co najmniej 8 miliardów 600 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z oszustw podatkowych.
Podczas trwającego kilka miesięcy śledztwa CBA stwierdziło, że grupa przestępcza działała w ramach 26 firm, zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy.

Podejrzani mogli działać na terenie kraju od 2016 roku. Firmy nie płaciły lub płaciły zbyt małe należności z tytułu podatków VAT i CIT. Z dotychczasowych ustaleń wynika także, że firmy nie składały sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego lub też składały je wykazując zaniżone dochody i obroty.

Wśród zatrzymanych jest prezes krajowej instytucji płatniczej oraz pięć osób zarządzających firmą. Pozostali zatrzymani to osoby transferujące pieniądze za granicę. CBA podkreśla, że śledztwo nie zostało jeszcze zakończone i możliwe są dalsze zatrzymania.

Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty. Jednocześnie prowadzone są przeszukania w ponad 60 mieszkaniach oraz siedzibach firm.

Czytaj też:

Warszawa. Obcokrajowiec w rękach CBA. To lider „mafii lekowej”?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone