SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Adam Bielan: nie możemy popełnić błędu Bronisława Komorowskiego

fot. RDC

Sztab Andrzeja Dudy musi poważnie podejść do wszystkich kandydatów – tak Adam Bielan skomentował chęć startu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. Gość „Polityki w południe” przypomniał przy tym przegraną Bronisława Komorowskiego w 2015 roku. 

W poniedziałek dziennikarz i prezenter telewizyjny Szymon Hołownia zadeklarował, że poważnie myśli o starcie w wyborach prezydenckich, bo uważa że „są one bardzo ważne dla Polski”. O tę kandydaturę na antenie Radia Dla Ciebie pytany był europoseł Adam Bielan. Stwierdził, że Zjednoczona Prawica nie może popełnić błędu Bronisława Komorowskiego z 2015 roku.

Sztab musi poważnie podejść do wszystkich kandydatów. Komorowski długo lekceważył swoich konkurentów, aż w końcu z jednym z nich przegrał – podkreślał Bielan.

Szymon Hołownia stara się powtórzyć drogę Wołodymyra Zełenskiego czy Donalda Trumpa. Ten pierwszy zanim został przywódcą Ukrainy, w popularnym serialu „Sługa narodu” grał rolę prezydenta Ukrainy. Donald Trump z kolei oprócz kariery na rynku nieruchomości, prowadził popularne reality show.

Są przykłady, że popularność z programów rozrywkowych przekłada się na popularność wśród wyborców – podkreślił Bielan.

Platforma Obywatelska swojego przedstawiciela, który powalczy o prezydenturę na wiosnę przyszłego roku wybierze 14 grudnia. Z ogłoszeniem swojego faworyta czeka też Lewica. Na antenie Radia Dla Ciebie, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że będzie to prawdopodobnie na przełomie grudnia i stycznia.

Posłuchaj całej rozmowy w „Polityce w południe” tutaj.

Czytaj też: K. Gawkowski: Lewicę stać na drugą turę wyborów prezydenckich

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone