SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

A. Vuković trenerem Legii co najmniej do końca czerwca 2022 r.

Aleksandar Vuković/fot. PAP/Adam Warżawa

Władze Legii Warszawa przedłużyły umowę z Aleksandarem Vukoviciem. Trener piłkarzy wicemistrza Polski związał się z klubem do 30 czerwca 2022 roku. Pierwszą drużynę „Wojskowych” prowadzi od kwietnia ubiegłego roku.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie Legii, w roli pierwszego trenera Vuković poprowadził zespół w 58 spotkaniach. Odniósł 33 zwycięstwa, poniósł 13 porażek, a 12-krotnie jego podopieczni remisowali. Na cztery kolejki przed końcem sezonu ekstraklasy warszawianie są na prowadzeniu w grupie mistrzowskiej i mają 11 punktów przewagi nad broniącym tytułu Piastem Gliwice oraz Lechem Poznań. Legia zagra także w półfinale Pucharu Polski.

Walka o mistrzostwo przede wszystkim

Emocje, które są we mnie przed najważniejszym momentem sezonu, tonują to, co czuję w chwili przedłużenia kontraktu. Myślę o tym, jak najlepiej przygotować zespół do następnych meczów. Rok w roli trenera Legii pokazał, że mając pomysł i realizując go konsekwentnie, można zrobić wiele dobrego. Mam jednocześnie świadomość, że nie jesteśmy nawet w połowie drogi, gdzie chcielibyśmy zajść. Zdobycie mistrzostwa Polski to dopiero pierwszy etap rozwoju tej drużyny nie tylko w Polsce, ale też na tle Europy – powiedział Vuković.

Mający polskie obywatelstwo 40-letni Serb, w przeszłości piłkarz klubu z Łazienkowskiej, zastąpił na początku kwietnia Portugalczyka Ricardo Sa Pinto. Wcześniej, na początku sierpnia 2018 roku, Vuković był krótko tymczasowym trenerem Legii – zastąpił go właśnie Sa Pinto.

W najbliższej kolejce Legia zmierzy się w Poznaniu z Lechem. Spotkanie, które może przesądzić sprawę tytułu, zaplanowano na sobotę na godzinę 17:30.

Czytaj też:

Plaga kontuzji przez pandemię. „Rezygnacja z pięciu zmian to błąd”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone