SŁUCHAJ ONLINE
MENU

A. Radwańska o Idze Świątek: na korcie nie ma dla niej konkurencji

fot. RDC

Nie widzę dla niej konkurencji, powinna wygrać French Open – tak najbardziej utytułowana polska tenisistka Agnieszka Radwańska skomentowała na antenie Radia dla Ciebie wyniki swojej młodszej koleżanki Igi Świątek. Warszawianka obroniła w niedzielę tytuł w Rzymie – wygrała piąty finał z rzędu.

Zdaniem Agnieszki Radwańskiej, dominacja Świątek, która jest liderką kobiecego rankingu, potrwa jeszcze jakiś czas.

Z tego, co teraz patrzę na zawodniczki, z którymi gra, to myślę, że długo. Nie widzę po prostu dla Igi w tym momencie żadnej konkurencji. Jedyną konkurencją może być dla niej nawierzchnia – mówiła w „Magazynie sportowym” RDC Agnieszka Radwańska.

Świątek dobrze radzi sobie w roli faworytki – dodała Radwańska. – Widać, że ta presja nie przeszkadza i czuje się naprawdę swobodnie, wszystko jedno z kim wychodzi na kort. Nie sądzę, żeby miała z kimkolwiek problem. Problem faktycznie zacznie się wtedy, gdy coś się w głowie poprzestawia i sobie nałoży jeszcze większą presję. Wtedy się przegrywa z samym sobą – tłumaczyła.

Trenerem Igi Świątek jest teraz Tomasz Wiktorowski, który prowadził też Agnieszkę Radwańską w latach jej największych sukcesów.

Dobra zmiana – oceniła tenisistka. – Była jej potrzebna. Wiadomo, że w Polsce nie ma za dużo trenerów, którzy mają doświadczenie w zawodowym tenisie. Wydaje mi się, że to najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć – mówiła.

W najbliższy weekend w Paryżu wystartuje wielkoszlemowy Roland Garros. Iga Świątek jest jedną z głównych faworytek, wygrała ten turniej dwa lata temu.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, Hubercie Hurkaczu i powrocie na kort

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone