SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

A. Iwaniak: R. Biedroń od początku był dla Lewicy opcją numer jeden

Arkadiusz Iwaniak/fot. RDC

Gdy zwlekaliśmy z podaniem nazwiska pojawił się Adrian Zandberg czy Włodzimierz Czarzasty, ale to Robert Biedroń zawsze był naszym głównym kandydatem w wyborach prezydenckich – powiedział na antenie Radia dla Ciebie Arkadiusz Iwaniak z Lewicy.

Andrzej Duda – 44 procent, Małgorzata Kidawa Błońska – 23 procent – ta dwójka weszłaby do drugiej tury wyborów, gdyby te odbyły się w piątek i sobotę – wynika z badania Ibris dla Rzeczpospolitej. Trzecie miejsce zajął kandydat ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, z wynikiem 7 proc., czwarte – Robert Biedroń z Lewicy – 6,6 proc., piąte Szymon Hołownia – 5,7 procent wyprzedzając Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, który zdobył 5,1 procent.

Pomimo nie najlepszych sondaży, Lewica wierzy w zwycięstwo swojego kandydata, który w sobotę dostał oficjalną rekomendację od Rady Krajowej swojej partii.

Prawo i Sprawiedliwość będzie próbowało sprowadzić dyskusję do kwestii światopoglądowych – tak najłatwiej podzielić scenę polityczną i najłatwiej zmobilizować wyborców. Nasza strategia jest dość prosta – wychodzimy do ludzi i rozmawiamy z nimi. Robert Biedroń jest osobą, która dużo zyskuje w bezpośrednim kontakcie  – stwierdził „Poranku RDC” Arkadiusz Iwaniak z Lewicy.

Szczegóły programu i strategii prezydenckiej Robert Biedroń ma przedstawić 19 stycznia podczas konwencji SLD, Wiosny i Lewicy Razem. Wtedy też ma otrzymać ostateczną rekomendację wszystkich partii w ramach ugrupowania.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Arkadiusz Iwaniak

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone