SŁUCHAJ ONLINE
MENU

60-lecie Warszawskiej Opery Kameralnej. Plan uroczystości

fot. Warszawska Opera Kameralna

W najbliższą niedziele w Warszawie odbędą się uroczystości z okazji 60-lecia Warszawskiej Opery Kameralnej. W planie imprezy przy ul. Solidarności 76b m.in. spektakl, koncert, fotobudka czy konkursy, a nawet zajęcia taneczno-ruchowe. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Od godz. 10:00 można przyjść do Magicznego Ogrodu Opery na patio przed teatrem. Pośród drzew i kwiatów będzie można spotkać postacie z operowego świata Mozarta. Do tego mimowie, karykaturzyści, operowa fotobudka, manufaktura lizaków i konkursy.

O godzinie 11:00 natomiast spektakl pantomimy. Godzinę później warsztaty teatralno-wokalne dla dzieci, a o 13:00 – zajęcia taneczno-ruchowe FitMozart prowadzone przez Edytę Herbuś. Na godzinę 14:00 zaplanowano koncert kwartetu smyczkowego z MACV.

A wieczorem jeszcze więcej Mozarta. Zwieńczeniem dnia obchodów 60-lecia będzie Gala „Mozart Night” z udziałem Królowej baroku Simone Kermes, wielu wspaniałych gwiazd i Orkiestry MACV. Początek o 18:00.

Pełen program TUTAJ.

Opera została założona przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego dyrektora naczelnego i artystycznego, a także Joannę i Jana Kulmów, Zofię Wierchowicz, Andrzeja Sadowskiego i Juliusza Borzyma.

Pierwszą premierą sceniczną tego zespołu była „La serva padrona” G.B. Pergolesiego, wykonana 4 września 1961 roku.

Czytaj też:

Warszawa. Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone