SŁUCHAJ ONLINE
MENU

50 mln zł na dokapitalizowanie portu lotniczego w Modlinie

fot. RDC

Lotnisko w Modlinie będzie dokapitalizowane. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin zdecydowało o podniesieniu o 50 mln złotych jej kapitału przez woj. mazowieckie – poinformowali PAP przedstawiciele lotniska w Modlinie.

We wtorek odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, wznowione po przerwane ogłoszonej w ubiegłym tygodniu.

My czujemy się odpowiedzialni za ten port lotniczy, za wydatkowane setki milionów złotych pieniędzy publicznych – mówi marszałek województwa Adam Struzik. – Uważamy, że niezależnie od tego, jaka sieć lotnisk powstanie w przyszłości na Mazowszu. Port lotniczy Modlin będzie miał swoje miejsce, zwłaszcza dla tanich przewoźników i jego rozwój jest bardzo pożądany – dodaje.

Spółka ma czterech akcjonariuszy – Agencję Mienia Wojskowego (AMW), Województwo Mazowieckie, Państwowe Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze” (PPL) oraz Nowy Dwór Mazowiecki.

Początek zmian

W ubiegły wtorek Mazowiecki Urząd Marszałkowski informował, że przerwa w obradach Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników została ogłoszona po tym, jak samorząd Mazowsza zaproponował jednostronne podniesienie kapitału spółki o 50 mln zł. Po tej propozycji PPL zawnioskował o przerwę w NZW do 12 marca br.

Dzisiejsza decyzja wspólników to wielki krok w kierunku zakończenia wielomiesięcznego impasu na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to początek dalszych zmian, które pozwolą wrócić portowi na drogę dynamicznego rozwoju – powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezesa portu Leszek Chorzewski. Wskazał, że dokapitalizowanie portu pozwoli na rozpoczęcie inwestycji, które będą służyć nowym pasażerom, w tym budowę terminalu tymczasowego i nowych płyt postojowych. – Pozwoli to zwiększyć przepustowość naszego portu – zaznaczył.

Czytaj też:

Ponad 200 tysięcy w miesiącu. Rośnie liczba pasażerów lotniska w Modlinie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone