SŁUCHAJ ONLINE
MENU

35-latek udawał policjanta. Wyłudził od 81-latki 28 tysięcy złotych

fot. KSP

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który wyłudził metodą „na policjanta” od 81-latki ponad 28 tysięcy  złotych – powiedziała w środę rzeczniczka wolskich policjantów, komisarz Marta Sulowska. Według ustaleń śledczych 81-latka myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji wypłaciła z banku ponad 28 tysięcy złotych i umówiła się z 35-letnim mężczyzną na ulicy Smoczej w Warszawie. 

– Z ustaleń policjantów wynika, że do pokrzywdzonej w wieku 81 lat zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza – przekazała komisarz Sulowska. Jak dodała rozmówca 81-latki powiedział, że kobieta może paść ofiarą przestępstwa, bo pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają ukraść jej pieniądze. Kobieta będąc przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, udała się do banku, aby zrobić to, co jej polecono. 81-latka wypłaciła swoje oszczędności i wzięła kredyt. W umówionym miejscu doszło do przekazania gotówki w łącznej kwocie ponad 28 tysięcy zł. Dopiero po jakimś czasie kobieta zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

Usłyszał zarzuty 

Kilka dni później 35-latek został zatrzymany w związku z inną sprawą przez policjantów z Grójca. – Po przeprowadzeniu czynności w tej sprawie 35-latek został doprowadzony do wolskiej komendy – dodała policjantka. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo 35-latkowi może grozić nawet do ośmiu lat więzienia.

– Przypominamy, że sprawcy przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. W takich sytuacjach przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności – tłumaczyła Sulowska. Funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone