SŁUCHAJ ONLINE
MENU

31. pożar w Odrzywole w tym roku. „Ogień podłożono celowo”

Pożary/fot. Mazowiecka Policja

Znowu paliły się lasy w Odrzywole w powiecie przysuskim. Ogień pojawił się w trzech miejscach. Po serii pożarów w Odrzywole w powiecie przysuskim sprawą zajęła się prokuratura. Wójt Marian Kmieciak jest przekonany, że na terenie gminy grasuje podpalacz. Radni zdecydowali o przeznaczeniu pięciu tysięcy złotych na nagrodę za wskazanie podpalacza.

Wszystko na to wskazuje, że został tam podłożony celowo – mówi rzecznik komendanta powiatowego powiatowej straży pożarnej w Przysusze Artur Kucharski.

Na miejscu było osiem jednostek straży pożarnej.

Sprawę bada prokuratura

Strażacy podejrzewają, że do pożarów doszło na skutek podpaleń. – Sprawdzamy to – mówi prokurator rejonowy w Przysusze Dorota Kwiecień.

Od początku roku na terenie gminy Odrzywół doszło już do 31 pożarów. Najwięcej wybuchło w Święta Wielkanocne. W ubiegłym tygodniu spłonęło ponad 20 hektarów lasów. Ogień pojawił się w 5 miejscach. Zarówno strażacy jak wójt Marian Kmieciak są przekonani, że to podpalenia. – Nie wiem, czy to jakaś złośliwość, czy to jest nie daj Boże mieszkaniec gminy. Nie wiemy tego. Tak staramy się to jakoś analizować na chłodno – mówi.

Co ciekawe, pożary najczęściej wybuchają w tych samych miejscowościach: Ostrej Koloni, w Dębowej Górze i Dąbrowie i to już od kilku lat. Mimo że sprawą zajmowała się zarówno policja, jak i prokuratura, sprawcy nie ujęto. Dlatego wójt jest przekonany, że pomogą pieniądze. Radni przeznaczyli na nagrodę pięć tysięcy złotych.

W Warszawie i okolicach obowiązuje teraz drugi stopień zagrożenia pożarowego.

Czytaj też: Pięć tysięcy złotych za wskazanie podpalacza w Odrzywole

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone