SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wypłaciła z konta koleżanki 15 tys. zł. „Trudna sytuacja materialna”

fot. KSP

Policjanci zatrzymali 27-letnią Sylwię G., która wypłaciła z konta swojej koleżanki pieniądze. W ten sposób ukradła 15 tys. zł – przekazał w czwartek st. sierż. Karol Gruda z mokotowskiej komendy rejonowej policji.

Zatrzymana przez policjantów w środę Sylwia G. dostawała od swojej koleżanki jej kartę do bankomatu. 27-latka dzięki temu mogła robić zakupy przyjaciółce. Wykorzystała jednak jej zaufanie i 37 razy wypłaciła gotówkę, której jej nie oddała.

15 tysięcy złotych

Kobieta, która pożyczała swoją kartę: – pewnego dnia chciała wypłacić swoje pieniądze celem kupienia samochodu i odkryła, że na koncie, zamiast spodziewanych 20 000 zł ma dziesięć razy mniej. Kiedy prześledziła historię operacji okazało się, że transakcji jest kilkadziesiąt, a jej straty sięgają 15 tysięcy złotych – przekazał st. sierż. Karol Gruda.

Policjanci ustalili, że pieniądze wypłaciła właśnie Sylwia G. Zatrzymana kobieta po przewiezieniu na komendę, przyznała się do postawionych zarzutów. Jak poinformowała policja, oskarżona powiedziała, że do kradzieży zmusiła ją trudna sytuacja materialna.

Tłumaczyła, że na prośbę członka swojej rodziny wzięła kilka kredytów, które – jak się później okazało – musi spłacać sama. Gdy sytuacja ta zaczęła ją przerastać stwierdziła, że wspomoże się pieniędzmi, które jej koleżanka oszczędza na swoim koncie – przekazali policjanci. Od 2017 roku dokonała 37 kilkusetzłotowych wypłat podczas robienia zakupów. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedziała, że nie miała zamiaru okradać koleżanki, ale jeżeli nadarzyła się okazja, to postanowiła z niej skorzystać.

Dobrowolne podda się karze

27-latka oświadczyła, że chce się dobrowolnie poddać karze wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne przez 8 miesięcy. Będzie musiała również pokryć szkody – spłacić dług wobec koleżanki – poinformował Karol Gruda. – Każdy podejrzany, któremu zostaną postawione zarzuty może ubiegać się o zastosowanie wobec niego artykułu 335, który właśnie daje prawo do dobrowolnego poddania się karze. Jest to uzgadnianie z prokuratorem. Jeśli prokurator wyrazi zgodę to podejrzany pisze wniosek o jego zastosowanie – dodał policjant.

Czytaj też:

Ukradł kartę bankomatową, usłyszał prawie sto zarzutów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone