SŁUCHAJ ONLINE
MENU

24 wypadki minionej doby na Mazowszu. 80 interwencji strażaków

Zdjęcie ilustracyjne/fot. KSP

Trzy osoby zginęły, kilkanaście zostało rannych minionej doby w 24 wypadkach na Mazowszu. W stan gotowości, oprócz policji i służb drogowych, postawieni są także strażacy. W mazowieckich lasach nadal obowiązuje wysokie zagrożenie pożarami.

W poniedziałek do dwóch najbardziej tragicznych w skutkach zdarzeń doszło na wschodzie województwa. W Broku pod Ostrowią Mazowiecką zderzyły się samochód dostawczy z osobowym. Zginęła jedna osoba, trzy zostały ranne.

Z kolei w Myszyńcu Starym koło Ostrołęki osobówka zderzyła się z dwoma TIR-ami. Na miejscu zginęły dwie kobiety, ciężko ranny 9-latek został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zagrożenie pożarami

Niebezpiecznie jest także w lasach. W poniedziałek strażacy interweniowali na Mazowszu przy blisko 80 pożarach traw i lasów. Najwięcej w powiatach: przysuskim – cztery razy, po dwa razy w powiatach otwockim i grójeckim.

W Odrzywole służby gasiły 30 pożar od początku roku w tej miejscowości. Osiem zastępów straży pożarnej przez cztery godziny walczyło z ogniem w lesie w powiecie mińskim, w miejscowości Mrozy. Pożar udało się ugasić późnym wieczorem.

W sumie – przy pożarach traw i lasów – stołeczni strażacy interweniowali w poniedziałek 10 razy. – Ściółka jest bardzo wysuszona. Każda najmniejsza iskra – niedopałek papierosa, nierozważnie rozpalone ognisko – może spowodować pożar – tłumaczy Karol Kierzkowski z wojewódzkiej komendy.

Na północy województwa obowiązuje trzeci – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. W pozostałej części regionu wprowadzono drugi stopień.

Czytaj też:

31. pożar w Odrzywole w tym roku. „Ogień podłożono celowo”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone