SŁUCHAJ ONLINE
MENU

19 mln zł na inwestycje w regionie ciechanowskim

fot. RDC

Blisko 19 mln zł z tegorocznego budżetu Mazowsza przeznaczono na realizację inwestycji w regionie ciechanowskim. 14 mln zostanie zainwestowane w same drogi. Sztandarowym zadaniem będzie rozbudowa dogi wojewódzkiej CiechanÓw-Chorzele w miejscowości Grudusk i Dzierzgowo. Pochłonie 5 mln złotych.

Budowa będzie realizowana etapami – mówi Renata Drążewska z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

W tym roku ruszy również przebudowa drogi Żuromin – Mława w miejscowości Kuczbork, zostanie wyremontowany most nad rzeką Narew w Pułtusku oraz most w Golądkowie a także przebudowane zostanie skrzyżowanie w Nosarzewie Borowym. Już wiadomo, że w kolejnych latach priorytetami będą ciechanowskie ulice m.in. wylotówki w stronę Mławy.

W planach inwestycyjnych Mazowsza na ten rok znalazł się również ciechanowski szpital – zostanie zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz docieplone zostaną obiekty w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Samorządy czekają na rozdanie unijnych środków. Tylko sam Ciechanów przygotował 12 projektów. W nadchodzącej sześcioletniej perspektywie unijnej miasto stawia na rewitalizację i budowę dróg. Priorytetem jest budowa węzła przesiadkowego w rejonie dworca kolejowego wraz z przebudową ulicy Sienkiewicza oraz budowa nowej drogi łączącej wylotówkę na Płońsk z wyjazdem na Pułtusk. – Jesteśmy w pełni przygotowani do nowej perspektywy unijnej – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W projekcie rewitalizacji znalazła się również kamienica przy Warszawskiej i stary, słynny, zabytkowy młyn na Małgorzackiej. Pierwsze konkursy ruszą już wiosną.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone