SŁUCHAJ ONLINE
MENU

19-latek uderzył w drzewo jadąc quadem. Jest w ciężkim stanie

fot. ostrołęcka policja

19-letni kierowca quada uderzył w drzewo w pow. ostrołęckim. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformował we wtorek PAP rzecznik Komendy Miejskiej policji w Ostrołęce.

W poniedziałek wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku drogowego w miejscowości Cyk na terenie gminy Czarnia.

19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący quadem o pojemności 350 cm wraz z przyczepką tzw. samoróbką, jadąc w kierunku miejscowości Księży Lasek, po wykonaniu skrętu z drogi asfaltowej w drogę gruntową, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo” – przekazał policjant. Z uwagi na poważne obrażenia 19-latka na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala.

Brak uprawnień

Jak ustalili ostrołęccy policjanci, 19-latek w ogóle nie powinien poruszać się quadem, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Także quad z przyczepką tzw. samoróbką nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ nie miał przeglądu, dodatkowo był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Policjanci przypominają, że przepisy ruchu drogowego określają, jakie wymogi powinny spełniać pojazdy, aby mogły jeździć po drogach publicznych. Tak samo sytuacja wygląda z uprawnieniami do kierowania. Żeby móc poruszać się takim pojazdem jak quad, potrzebne jest prawo jazdy kategorii AM, które uprawnia do kierowania motorowerem lub czterokołowcem lekkim.

Czytaj też:

Wieliszew. Służby badają sprawę utonięcia 19-latka w Narwi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone