SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

1400 zbiorników nieznaną substancją koło Wołomina. Jest śledztwo

Nielegalne składowiska/zdjęcie ilustracyjne/fot. MWIOŚ

1400 zbiorników z trującym rozpuszczalnikiem ujawniono we wsi w okolicach Tłuszcza. Znalezisko z Postolisk w powiecie wołomińskim stało się przedmiotem śledztwa prokuratury. Nielegalne składowisko odkryto na dawnej stacji benzynowej.

Na posesji właściciel ujawnił i powiadomił policję o tym, że są właśnie takie odpady. Jest tam około 1400 pojemników po tysiąc litrów każdy. Zostały pobrane próbki ziemi do dalszych badań. Dopiero w przyszłym tygodniu będzie możliwe pobranie próbek z tych pojemników z uwagi na to, że może tego dokonać specjalistyczna jednostka straży pożarnej – mówi Radiu dla Ciebie rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

W związku ze sprawą nikt nie usłyszał zarzutów. Policja namierza osobę, która pozostawiła chemikalia. Według Kodeksu karnego kto gromadzi czy usuwa odpady w sposób zagrażający życiu człowieka lub w sposób zagrażający naturze, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka miesięcy wcześniej, lutym w powiecie mińskim odkryto 6,5 tysiąca zbiorników z nieznaną substancją. Tysiąclitrowe pojemniki znajdowały się  w Ryczołku, tuż przy trasie A2. Śledztwo w tej sprawie prowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Czytaj też:

Kontrabanda k. Raciąża. Przewoził 170 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone