SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W stolicy uroczyście rozbłysła świąteczna iluminacja [ZDJĘCIA]

fot. PAP/Tomasz Gzell

W sobotę po południu w Warszawie rozbłysła świąteczna iluminacja. Świetlne dekoracje można oglądać m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i na Podzamczu.

W inauguracji iluminacji wziął udział m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Życzę państwu wszystkiego dobrego, od tego dnia będziemy mieli prawdziwie świąteczną atmosferę – powiedział Trzaskowski i włączył choinkę na placu Zamkowym. Na inaugurację przyszli też tłumnie mieszkańcy stolicy i turyści.

Po włączeniu dekoracji spod pomnika Kopernika wyruszyły orkiestry dęte. Wraz ze świątecznym orszakiem artystów przeszli aż na Podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie jak co roku można było oglądać pokazy świetlne.

Na drodze przemarszu orszaku artystów na warszawiaków czekły liczne niespodzianki, m.in. parada mikołajów, czirliderki, mażoretki, a także aktorzy, akrobaci, szczudlarze i żonglerzy z teatru ulicznego Scena Kalejdoskop oraz aktorzy i tancerze ze szkoły musicalowej B&B i wychowankowie Fly Akademii. Podziwiać można było też występy taneczne zespołów dziecięcych i musztrę paradną straży miejskiej.

O godz. 17.00 z balkonu hotelu Bristol zaśpiewali soliści operowi Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz i Leszek Świdziński oraz Trzej Młodzi Tenorzy. Warszawiacy mogli usłyszeć utwory z repertuaru Jana Kiepury i największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich lat w ciekawych i niejednokrotnie zaskakująco nowoczesnych aranżacjach.

Na zakończenie koncertu warszawiacy wspólnie zaśpiewali bożonarodzeniowy przebój – „Last Christmas” George’a Michaela, który w okresie świąt od 35 lat śpiewa cały świat. Na ścianach zabytkowego budynku hotelu Bristol był prezentowany świetlny pokaz audiowizualny.

Spacer Traktem Królewskim umiliły występy chórów profesjonalnych, a także złożonych z tych warszawianek i warszawiaków, którzy wcześniej poznali tajniki śpiewu podczas specjalnie przygotowanych warsztatów prowadzonych przez dyrygentkę Ewę Jurkiewicz.

Warszawska dekoracja liczy ponad 1,3 tys. różnych elementów. Składa się na nie ponad 4,5 mln energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają 10 razy mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie.

Czytaj też: Montaż świątecznych iluminacji w stolicy. Są nowe lokalizacje 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone