11 goli w hali we Włochach. Legia Futsal wygrała z Orlikiem Mosina

• 28.03.2021 15:55

• Aktualizacja: 03:05 26.07.2022

Futsaliści Legii Warszawa coraz śmielej mogą spoglądać w przyszłość pod znakiem gry w ekstraklasie. Na trzy kolejki przed końcem sezonu 1. ligi podopieczni trenera Pawła Juchniewicza pokonali Orlik Mosina 6:5. To ich 16. zwycięstwo w rozgrywkach.
Orlik Mosina to 4. drużyna tabeli grupy północnej 1. ligi. Legia, dzięki zwycięstwu, pozostała na pozycji lidera.

W meczu 24. kolejki na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście. Legioniści szybko doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Krzysztofa Jarosza. Po golu dołożyli Michał Szymczak i Bartłomiej Świniarski - do przerwy na tablicy widniał wynik 3:2 do miejscowych.

Druga połowa obfitowała w emocje. Orlik ryzykował grając dodatkowym zawodnikiem w polu kosztem bramkarza. Gospodarze, dążąc do podwyższenia wyniku, wykorzystali to - kolejne bramki w meczu zdobyli Krzysztof Jarosz (jedna) i Michał Szymczak (dwie).

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Legia ma na koncie 50 punktów, na które złożyło się 16 zwycięstw i dwa remisy. Kolejnym rywalem stołecznych będzie KS Gniezno. Zaległe spotkanie 16. kolejki zaplanowano na 3 kwietnia.