SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

11. Festiwal Szalone Dni Muzyki przeniesiony na 2021 r.

Projekt "Ogród Muzyki" - wizualizacja.Fot. sinfoniavarsovia.org

Ze względu na pandemię koronawirusa 11. Festiwal Szalone Dni Muzyki w tym roku się nie odbędzie. Organizatorzy z Sinfonii Varsovia przenieśli wydarzenie muzyczne na ostatni weekend września 2021 r.

Jak poinformował dyrektor Sinfonia Varsovia (SV) i festiwalu Janusz Marynowski, „mając na względzie ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19 oraz troskę o zdrowie naszej publiczności i wszystkich zaangażowanych w powstanie festiwalu, zdecydowaliśmy, że w tym roku Szalone Dni Muzyki się nie odbędą”.

Temat przewodni bez zmian

„Festiwal zostaje przeniesiony na 2021 r., a tematem przewodnim pozostaje twórczość ostatniego z klasyków wiedeńskich, Ludwiga van Beethovena” – napisał w środę na stronie internetowej SV.

Przypomniał, że główną ideą festiwalu jest „ułatwianie dostępu do muzyki klasycznej na najwyższym poziomie szerokiemu gronu odbiorców, a o jego szalonym charakterze świadczą liczby: ponad 50 koncertów od rana do wieczora w pięciu salach jednocześnie, tysiąc artystów z całego świata”.

„Co roku w ostatni weekend września w Teatrze Wielkim–Operze Narodowej gromadzi się ok. 30 tys. osób. Będąc odpowiedzialnym za organizację tak wielkiego przedsięwzięcia, nie możemy pozwolić na choćby najmniejsze ryzyko utraty zdrowia” – podkreślił Marynowski.

W Polsce od 10 lat

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal popularyzujący muzykę klasyczną od lat realizowany we Francji, Japonii i Polsce. Nad Wisłę dotarł w 2010 r. za sprawą Sinfonii Varsovii i na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń kulturalnych stolicy.

Czytaj też: Muzeum Narodowe w Warszawie 20 maja obchodzi 158. urodziny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone