SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkaniec Pruszkowa z rekordem długości jazdy pociągami KM

fot. Karol Pakuła

Ponad tysiąc kilometrów w ciągu 24 godzin – bez snu, przesiadając się z pociągu do pociągu tak, by być cały czas w podróży. Karol Pakuła z Pruszkowa dziś rano sukcesem zakończył próbę pobicia niezwykłego rekordu. W ciągu doby przejechał Kolejami Mazowieckimi 1049 kilometrów.

Mieszkaniec Pruszkowa, Karol Pakuła pobił istniejący dotychczas rekord o włos. W ciągu 24 godzin pociągami Kolei Mazowieckich pokonał kilometrów.  To o 48 km więcej niż rekord istniejący do dzisiaj. Swoją podróż rozpoczął w czwartek rano na stacji Warszawa Włochy.

– Przesiadałem się w sumie 10 razy, a kilometrów przejechanych jest 1049. Najbardziej zabolało mnie opóźnienie pociągu do Siedlec z powodu utrudnień na linii średnicowej. Bałem się, że nie pobiję rekordu – mówił Karol Pakuła.

Lubię wyzwania – dodał Pakuła. – Przeglądałem internet w domu i znalazłem akurat takie wydarzenia kolejowe, które mnie zachwyciły i też postanowiłem, że zrobię coś takiego oryginalnego, niecodziennego – tłumaczył rekordzista.

Jak się okazuje – to była jednak tylko rozgrzewka. Podróżnik chce we wrześniu w pociągach spędzić 10 dni. Lokalnymi i regionalnymi składami planuje objechać Polskę dookoła. – Najtrudniejsze w tym wyzwaniu jest to, że są to pociągi osobowe i będzie trzeba się też przesiadać i spędzać w podróży dziennie około 10 godzin – wyjaśniał Pakuła.

Tutaj rekord będzie dużo trudniejszy do pobicia. Taka podróż to około 2,5 tysiąca kilometrów. Szczegóły akcji na Facebooku, na profilu W 10 dni dookoła Polski pociągami osobowymi.

Czytaj też: Cztery nowe pociągi w KM. W trasę wyruszą już w lipcu [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone