SŁUCHAJ ONLINE
MENU

10 elektrycznych autobusów i ścieżki rowerowe. Będzie nowy przetarg

fot. UM Radom

Przetarg na zakup 10 elektrycznych autobusów ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. To pierwszy etap dużego projektu dofinansowanego przez UE. Jego celem są udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców i ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Oprócz zakupu autobusów zamówienie obejmuje także dostawę i montaż dwóch stacji szybkiego ładowania oraz 10 punktów mobilnych ładowania zajezdniowego. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 marca. Zamówienie powinno być zrealizowane do końca maja 2020 r.

Wysokie dofinansowanie 

Przetarg na zakup elektrycznych autobusów jest jednym z elementów projektu „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie miasta Radomia oraz powiatu radomskiego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WM 2014-2020. Unijne dofinansowanie wynosi 51 mln zł. Całkowita wartość projektu to prawie 71 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup elektrycznych autobusów, montaż nowych wiat przystankowych, budowę ścieżek rowerowych i rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej o 20 nowych tablic na przystankach autobusowych. Do potrzeb parkingu „Parkuj i Jedź” ma być dostosowany wielopoziomowy parking u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza.

Ścieżki rowerowe 

Projekt będzie realizowany przez gminę miasta Radom w partnerstwie z powiatem radomskim. Powiat planuje budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice – Jarosławice – Cerekiew – Radom oraz Taczów – Taczówek – Milejowice.

Celem projektu są nie tylko udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców, ale i ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu.

Czytaj więcej: 

Niszczą przystankowe wiaty. Dwa i pół tysiąca złotych strat

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone