SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zderzenia w RDC: Wola narodu stoi ponad prawem – 25.02.2016

Towarzystwo Absolwentów Oxford i Cambridge oraz Polskie Radio RDC zapraszają na otwartą debatę z cyklu Zderzenia. Dyskusja nad tezą „Wola narodu stoi ponad prawem.” odbędzie się we wtorek 1 marca br. o godz. 19:00 w Sali Kameralnej Teatru Polskiego i będzie transmitowana na antenie RDC.

Tezy bronić będą: Kornel Morawiecki, Andrzej Zybertowicz i Jacek Żalek. Przeciwko opowiedzą się: Waldemar Kuczyński, Katarzyna Lubnauer oraz Jerzy Stępień. Moderatorem debaty będzie Grzegorz Nawrocki.

Do udziału w debacie zaproszona zostanie również publiczność – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dodatkowo podczas dyskusji uruchomione zostanie głosowanie SMS. Swój stosunek do tezy będzie można określić wysyłając wiadomość o treści RDC.ZA lub RDC.PRZECIW na numer 7148. Końcowe wyniki zostaną ogłoszone na stronie rdc.pl.

***
Przebieg debat z cyklu Zderzenia bazuje na zasadach panujących w klubach debatanckich Oxfordu i Cambridge. Zaproszeni mówcy, przy udziale publiczności, dyskutują nad zadaną tezą dotyczącą życia społeczno-politycznego. Debata rozpoczyna się głosowaniem, po którym następują wystąpienia obrońców i przeciwników tezy. Kolejne, zamykające spotkanie głosowanie, wskazuje zwycięzców i liczbę uczestników, którzy zmienili zdanie pod wpływem argumentacji mówców. W debacie głos może zabrać każda chętna i obecna na sali osoba, mając na wypowiedź maksymalnie 2 min.

1 marca (wtorek) – godz. 19:00 – Teatr Polski – Sala Kameralna – ul. Kazimierza Karasia 2 w Warszawie – Transmisja na antenie RDC

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone