SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Zagrajmy dla Jacka”. Koncert charytatywny dla Jacka Janiszewskiego

„Zagrajmy dla Jacka” to koncert charytatywny dla Jacka Janiszewskiego, zwycięzcy IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, występującego od lat zarówno w Polsce jak i na scenach Europy. Artysta szczególnie blisko związany był z Teatrem Wielkim w Warszawie – wziął udział w wielu spektaklach Opery Narodowej. Zwłaszcza udział w głośnych inscenizacjach Mariusza Trelińskiego przyniósł mu sympatię i uznanie (warszawskiej) publiczności.

Szersza publiczność poznała go dzięki występom w „Tryptyku Świętokrzyskim” kolegi z klasy, Piotra Rubika („Psałterz Wrześniowy”, „Tu Es Petrus” i „Świętokrzyska Golgota”), a także w Oratorium Leśniowskim „Siedem Pieśni Marii” Bartka Gliniaka.

Walka z chorobą

Jacek Janiszewski od czterech lat walczy z guzem mózgu. Podczas pierwszego, skomplikowanego zabiegu udało się usunąć większość nowotworu, ale Jacek stracił to, co dla śpiewaka najcenniejsze – swój głos, a co za tym idzie możliwość wykonywania zawodu.

Niestety okazało się, że guz szybko odrasta i w grudniu 2018 roku musiał poddać się kolejnej operacji, która uratowała mu życie. W chwili obecnej Jacek, ze względu na tracheostomię nie może mówić. Uczy się też chodzić, pisać, bo prawa strona ciała jest dodatkowo częściowo bezwładna ze względu na brak koordynacji ruchowej, podobnie jak prawa strona twarzy, która jest całkowicie sparaliżowana. Jacek widzi tylko na jedno oko i słyszy na jedno ucho. W tej sytuacji potrzebna jest długa, skomplikowana i bardzo kosztowna rehabilitacja.

Solidarność

Ideę koncertu „Zagrajmy dla Jacka” wsparło wielu wspaniałych artystów, którzy solidaryzując się z serdecznym przyjacielem, kolegą ze sceny, czy też po prostu człowiekiem potrzebującym pomocy, postanowili wziąć udział w tym wydarzeniu i wesprzeć Jacka w walce z chorobą, przekazując na ten cel całkowity dochód z koncertu.

Koncert odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.00 w Studiu im.Agnieszki Osieckiej.

Aby wesprzeć Jacka zapraszamy na koncert, gdzie wolontariusze będę przyjmować datki bezpośrednio oraz na stronę FUNDACJI „NIEZALEŻNY FUNDUSZ KULTURY POLCANART”.

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu (22) 645 56 84 lub pod adresem mailowym: bilety@rdc.pl.

Artyści, którzy wystąpią podczas koncertu:

Anna Lubańska – mezzosopran

Agnieszka Zwierko – mezzosopran

Marcin Bronikowski – baryton

Aleksander Teliga – bas

Halina Teliga – fortepian

Anna Marchwińska – fortepian

Adam Bałdych – skrzypce

Krzysztof Dys – fortepian

Małgorzata Markiewicz – śpiew

Justyna Bacz – śpiew

Paweł Pańta – kontrabas

Mariusz Dubrawski – fortepian

Maciej Miecznikowski – śpiew

Piotr Żaczek – gitara basowa

Piotr Dobrowolski – perkusja

www.rdc.pl/rdcplayer

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone