SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Stan Borys 75/55. Jubileuszowy koncert na antenie Radia dla Ciebie

fot. RDC

Wyjątkowy koncert jubileuszowy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Stan Borys świętował 75. urodziny i 55-lecie pracy artystycznej. Artyście na scenie towarzyszyła grupa Imię Jego 44. Dwugodzinny koncert transmitowaliśmy na antenie Radia dla Ciebie.

Podczas koncertu usłyszeć można było największe przeboje Artysty, jak np. „Anna”, „Jaskółka uwięziona” czy „Ikona”.

Stan Borys wystąpił z grupą „Imię Jego 44” w składzie: Grzegorz Stępień – gitara, Łukasz Bryła – keyboard, Maciej Burniak – gitara, Piotr Sypień – bass i Wojciech Buliński – perkusja. Zobaczyć też można było Unplugged Orchestra pod batutą Michała Śmigielskiego. Przybyli również goście specjalni: Justyna Reczeniedi oraz Anna Cyzon.

W chórku wystąpiły Magdalena Kuś, Agata Dąbrowska, Paulina Brzozowska i Kamila Abrahamowicz-Szlempo. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Mariusz Dubrawski. Prowadzenie: Tadeusz Deszkiewicz i Anna Matusiak.

Przyjaciele o Stanie Borysie

Koncert na antenie Radia dla Ciebie został poprzedzony specjalną audycją przygotowaną przez Annę Matusiak z udziałem przyjaciół Stana Borysa. Rozmawialiśmy z Piotrem Cyrwusem, Karolem Strasburgerem i Ewą Kuklińską. Połączyliśmy się również z Urszulą Dudziak, Beatą Ścibakówną, Markiem Brzeszczem oraz Marcinem Dańcem.

foto1

Ewa Kuklińska wspomniała, że poznała Stana Borysa pod koniec lat 60., kiedy występował w Świnoujściu z zespołem Bizony. – Nie miałam wówczas pojęcia, kim jest. Byłam pod wielkim wrażeniem jego wokalnych umiejętności. Potem obserwowałam jego karierę, a gdy zaczęłam pracować na scenie, spotykaliśmy się w kulisach – mówiła.

Karol Strasburger dodał, iż wielokrotnie przekonywał się, że wielkie gwiazdy piosenki są najlepsze w późniejszym wieku. – Niedawno widziałem koncert Paula Anki. Wydawałoby się, że już go nie ma. Okazuje się jednak, że śpiewa genialnie, lepiej niż kiedyś. Ze Stanem jest tak samo – podkreślił.

Piotr Cyrwus zwrócił uwagę, że twórczość Stana Borysa poznał w latach 70. – Kiedy usypiałem moją siostrę, zawsze śpiewałem jej piosenki Stana. Spotkałem go po latach, kiedy zaproszono mnie do programu „Śpiewające fortepiany”, w którym on również brał udział. Miesiąc później spotkaliśmy się pod Teatrem Starym w Warszawie, a potem byliśmy razem na turnieju tenisowym w Szczecinie. Tak zaczęła się nasza wspólna przygoda – wspominał aktor.

Posłuchaj pierwszej części koncertu

Posłuchaj drugiej części koncertu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone