SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Stalker Opera na antenie Radia dla Ciebie

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, o godz. 20:05 STALKER OPERA! Prapremiera scenicznej wersji słuchowiska radiowego autorstwa Michała Znanieckiego jest ukoronowaniem jego 25 – letniej pracy artystycznej.

Przewrotny monolog, w którym samotna emerytka staje się wielbicielką, a potem stalkerem sławnego barytona. Stajemy się świadkami jej pod podróży śladami artysty. Jej uwielbienie, a potem niebezpieczne szaleństwo wprowadza nas w świat opery. Świat pełen skrajnych emocji i wzruszeń. Publiczność odkrywa, że bohaterka więzi swego uwielbianego solistę. I to dla niego zaprasza grupę ludzi. Dla niego, aby miał dla kogo śpiewać i aby mógł znów wybrać ją z tłumu. I aby znowu czuła się wyjątkowa na sali pełnej anonimowych widzów. Czy ją zrozumiemy ? Czy podzielimy jej zachwyt i czy pomożemy uciec śpiewakowi? to podstawowe pytania dramatu. Odkrywamy jednak bardzo szybko, że nie jest to możliwe : publiczność jest wyimaginowana, a głosy i arie dochodzą do nas z nadajnika radiowego. Miejsce kidnappingu nadal pozostanie tajemnicą.

Projekt miesza muzykę klasyczną z tekstem dramatycznym. Monolog przeplatany jest utworami z najważniejszego repertuaru operowego: Verdi, Bellini, Puccini, a nawet Moniuszko (jedną ze scen jest uczenie Włocha jak śpiewać polską klasykę).

Michał Znaniecki – reżyser, dramaturg i scenograf. Jest autorem ponad 200 spektakli w najważniejszych teatrach całego świata. Do wielu z nich sam przygotował scenografię i kostiumy. Działa także jako pedagog nauczając i prowadząc kursy dla młodych adeptów sztuki teatralnej. Obchody 25-lecia pracy zawodowej Michała Znanieckiego potrwają od 29 września do 10 października br., a w trakcie odbędą się spektakle, spotkania z artystą oraz promocja książki.

1 października odbędzie się prapremiera słuchowiska Stalker Opera w obsadzie:

Ewa Iżykowska – główna bohaterka, aktorka
Marcin Bronikowski – baryton
Ella Sussmanek – pianistka

Niedziela, 1 października, godz. 20.05
Transmisja na antenie Radia dla Ciebie i Radia Kraków.
Serdecznie zapraszamy!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone