SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZĄT”. NOWY AUDIOBOOK NA ANTENIE RADIA DLA CIEBIE!

Od poniedziałku 18 maja aż do końca czerwca, codziennie po godz. 7:25 oraz przed godz. 20:00 Radio dla Ciebie wyemituje fragmenty audiobooka przygotowanego na podstawie książki „Sekretne życie zwierząt” autorstwa Andrzeja Kruszewicza, wydanej przez Dom Wydawniczy REBIS. Zapraszamy!

W życiu codziennym bardzo często posługujemy się epitetami odwołującymi się do nazw zwierząt. Czasem używamy ich niestety w kontekście obraźliwym. „Osłem” lub „baranem” nazywamy kogoś upartego. Skojarzenia zwierzęce pojawiają się jednak także w znaczeniu pieszczotliwym. Mamy więc wśród bliskich „kotki”, „pieski”, „misie”, „żabki” i „myszki”. Czy takie porównania są zgodne z charakterem zwierząt? Na ile zwyczaje panujące wśród zwierząt możemy odnosić do naszego życia, a zwłaszcza do relacji w rodzinie? O tym wszystkim posłuchamy codziennie na antenie Radia dla Ciebie – poznaj najciekawsze tajemnice zwierzęcego świata!

Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, jest nie tylko miłośnikiem oraz znawcą zwierząt i ich zwyczajów, lecz także uważnym obserwatorem swoich podopiecznych. „Sekretne życie zwierząt” to zbiór niezwykle interesujących historii zaczerpniętych ze świata zwierząt. Przeczytamy w nim o zwierzęcych macho, silnych samicach oraz idealnych partnerach, ale także o uwodzeniu, dozgonnej wierności, haremach, miłości macierzyńskiej, ustanawianiu hierarchii w stadzie, a nawet o tym, czy zwierzakom zdarzają się skoki w bok.

Codziennie po godz. 7.25 i przed godz. 20.00 „Sekretne życie zwierząt” na antenie Radia dla Ciebie, w interpretacji autora – Andrzeja Kruszewicza. Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone