SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Rafał Betlejewski nagrodzony Kryształowym Zwierciadłem! – 21.05.2015

Rafał Betlejewski znalazł się w gronie laureatów nagrody magazynu Zwierciadło, przyznawanej Ludziom Dialogu, którzy w sposób istotny przysłużyli się polskiej kulturze i życiu społecznemu. Dziennikarz RDC został doceniony za zaangażowanie w akcję Pokolenie 1600,-. Gala rozdania Kryształowych Zwierciadeł odbędzie się w poniedziałek 25 maja w ogrodach Pałacu Królikarnia w Warszawie.

Rafał Betlejewski jest performerem, artystą parateatralnym, copywriterem, twórcą akcji społecznych (m.in. „Spal wstyda” i „Tęsknię za Tobą, Żydzie”). Interesuje się zjawiskiem tożsamości, przybierania ról społecznych, językiem i komunikacją społeczną. Na antenie RDC prowadzi audycję „Między innymi Betlejewski”, nadawaną w każdą sobotę od 11:00 do 15:00 oraz wtorkowy program „Science Frikszyn – o nauce przy ludziach” (20:00-22:00).

Akcja Pokolenie 1600,- gościła na antenie RDC przez cały lipiec ub.r. Przedsięwzięcie, w ramach którego Rafał Betlejewski próbował przeżyć miesiąc za średnią krajową emeryturę, zwróciło uwagę na problem wykluczenia ekonomicznego osób starszych, ale przede wszystkim zgromadziło wokół projektu osoby gotowe, aby czynnie z tym problemem walczyć. Ludzi, którzy do niedawna zamykali się w swoich domach, a dziś są razem, przyjaźnią się, spotykają i działają na wspólny sukces. Wynikiem akcji było stworzenie społeczno-gospodarczej organizacji pod nazwą Projekt Spółdzielnia, której statut zarejestrowano w grudniu 2014 r. Udział w projekcie pozwala seniorom pracować i zarabiać przy wykorzystaniu ich nieocenionej wiedzy i doświadczenia. Robiąc to, co lubią lub potrafią najlepiej, zapewniają sobie możliwość godnego życia.

Audycje poświęcone akcji Pokolenie 1600,- i Projektowi Spółdzielnia dostępne są na naszej stronie w formie podcastów:

· http://rdc.pl/publicystyka/pokolenie-1600-podcasty

· http://rdc.pl/publicystyka/projekt-spoldzielnia

Podczas gali 25 maja statuetki Zwierciadła otrzymają również: aktor Tomasz Kot, muzyk Artur Rojek i pisarka Dorota Masłowska. Nagrodę Specjalną otrzyma kuratorka sztuki i publicystka Anda Rottenberg.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone