SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Plateau. Bohosiewicz

Koncert zespołu Plateau „Projekt Grechuta” z gościnnym udziałem Soni Bohosiewicz odbył się koncert odbył się 22 listopada br. w Teatrze Syrena (Warszawa).

Koncertu będzie można wysłuchać na antenie RDC już w piątek 11 grudnia po godz. 20:00 (więcej o cyklu koncertów RDC – http://www.rdc.pl/artykul/piatkowe-koncerty-rdc/).

Koncert promuje czwarty album zespołu Plateau pt.: „Projekt Grechuta”. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów Marka Grechuty w zaskakujących aranżacjach zespołu ale też autorskich i premierowych piosenek PLATEAU (jak choćby „Niebezpiecznie piękny świt”), które już na jesieni znajdą się na ich piątej płycie.

Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek. Płyta „Projekt Grechuta” ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”) i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście – pani Danuta Grechuta.

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, która trwa z powodzeniem do dzisiaj. Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy legendarna Piwnica Pod Baranami. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla… półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę” uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program „Szansa na sukces”, w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu. Natomiast w grudniu 2011 roku Plateau wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone