SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Placówka przyszłości” PZU Zdrowie już otwarta!

fot. mat. promocyjne

Najnowocześniejsza placówka PZU Zdrowie, zlokalizowana w samym sercu Warszawy, już oficjalnie otwarta! Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa Chmielna jest wyjątkowe, zarówno pod względem wyposażenia w innowacyjny sprzęt medyczny, jak i obsługi pacjenta. Centrum przy Chmielnej to już 130 placówka PZU Zdrowie w Polsce, a 15 w stolicy.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa Chmielna jest przykładem realizacji naszej wizji, zgodnie z którą wyznaczamy standardy medyczne. Placówka została zaprojektowana tak, aby służyła budowaniu pozytywnych doświadczeń pacjenta w korzystaniu z opieki medycznej. Podstawą naszego działania jest fachowa kadra i profesjonalizm naszych pracowników, dodatkowo świadomie czerpiemy z możliwości, jakie daje współczesna technologia. Innowacyjny sprzęt w nowym centrum medycznym nie tylko poprawia komfort wykonywanych badań, ale przede wszystkim wspiera proces diagnozy. Nazywamy to miejsce „placówką przyszłości”, ponieważ chcemy, aby w tym kierunku zmierzała służba zdrowia – mówi Anna Janiczek, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

Otwarcie Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Chmielna udowadnia, że Grupa PZU na każdym polu jest w awangardzie. W naszych działaniach skupiamy się nie tylko na aspekcie biznesowym. To, co robimy, ma poprawiać jakość życia naszych klientów. Wsłuchujemy się w ich głos i wiemy, czego potrzebują. Naszym pacjentom dajemy szybki dostęp do lekarzy i badań oraz obsługę na najwyższym poziomie. Nowoczesna opieka nad pacjentem to przede wszystkim najlepsi ludzie, a właśnie tacy pracują w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Warszawa Chmielna – mówi Aleksandra Agatowska, p.o. prezesa PZU Życie.

Pacjenci Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Chmielna otrzymają kompleksową opiekę medyczną: konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, badania laboratoryjne i obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne. Mogą z niego korzystać nie tylko osoby, które posiadają pakiet PZU Zdrowie, ale także ci, którzy chcą skorzystać z usług indywidualnie.

W placówce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań w opiece nad pacjentem, m.in.:

 • Badanie elektronicznym stetoskopem StethoMe, który rozpoznaje i wzmacnia dźwięki płuc i serca. Po połączeniu elektronicznego stetoskopu z tabletem lekarze mogą korzystać z certyfikowanych medycznie algorytmów sztucznej inteligencji. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które wspiera lekarza w procesie diagnostycznym chorób płuc u dzieci i dorosłych.
 • Bezbolesne i bezpieczne badanie krwi dzięki nowoczesnemu iluminatorowi żył AccuVein. Urządzenie za pomocą lasera podświetla żyły pacjentów, dzięki czemu pozwala wyeliminować bolesne wkłucia.
 • Badanie za pomocą przenośnych głowic ultrasonograficznych, podłączanych bezpośrednio do tabletu. Dzięki nim lekarze wykonują badanie USG wysokiej jakości w dowolnym miejscu i wykonują precyzyjnie iniekcje np. do stawu kolanowego.
 • Monitory i tablety w gabinetach, na których lekarze w trakcie konsultacji i badań wyświetlają wizualizacje omawianego problemu medycznego, co pozwala pacjenta włączyć w proces diagnozy i lepiej zrozumieć zalecenia.
 • Zgody elektroniczne z podpisem biometrycznym, które ułatwiają obieg dokumentacji i pomagają chronić środowisko poprzez eliminację formularzy papierowych.

Niewątpliwym atutem placówki jest także doskonała lokalizacja w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym, u zbiegu najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Znajduje się ona w nowoczesnym kompleksie biurowym Varso przy ulicy Chmielnej 71. To ogromne przedsięwzięcie architektoniczne, którego jedna z części, po ukończeniu, będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

PZU Zdrowie jest jednym z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat poszerzyło własną sieć medyczną dwukrotnie, otwierając centra m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Posiada także sieć kilkudziesięciu pracowni diagnostyki obrazowej. Dodatkowo współpracuje z ponad 2000 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce.

Więcej o centrum medycznym: https://warszawachmielna.pzuzdrowie.pl/.

Poniżej rozmowa z Prezes Zarządu PZU Zdrowie Anną Janiczek z 17.12.2020 r.

Nowe IKE i IKZE w TFI PZU

TFI PZU rozpoczyna kolejną rewolucję i wprowadza na inPZU.pl produkty emerytalne IKZE i IKE z opłatą za zarządzanie 0,5 proc. w skali roku, bez jakichkolwiek opłat manipulacyjnych. To nawet kilkukrotnie mniej niż w innych podobnych produktach dostępnych na rynku. Koniec roku to ostatnia szansa, by móc skorzystać z ulg podatkowych.

W IKE nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Natomiast w IKZE można odliczyć swoje wpłaty od dochodu w rozliczeniu za bieżący rok, obniżając podatek. W 2020 roku przy wykorzystaniu maksymalnego limitu wpłat i 32 proc. progu podatkowym może to być nawet ponad 2000 złotych, przy 17 proc. progu ponad 1000 złotych.

Dodatkowo z obu produktów można korzystać całkowicie online na platformie inPZU.pl. Można także zdecydować, czy chce się korzystać tylko z jednego z produktów, czy z obu jednocześnie, co pozwala wykorzystać łączny limit wpłat oraz osiągnąć maksymalne korzyści podatkowe.

Na inPZU.pl można samodzielnie zbudować swój portfel IKE i IKZE, wybierając spośród 14 funduszy – 9 indeksowych dostępnych już wcześniej i 5 nowych funduszy cyklu życia, wśród których można znaleźć też fundusz właściwy dla wieku, w którym przechodzi się na emeryturę. Oszczędzanie można zacząć już od 100 zł a pieniądze wpłacać szybkim przelewem online – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

IKE i IKZE to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które chcą dobrowolnie i długofalowo gromadzić kapitał na przyszłość.

Naszym celem jest zachęcenie Polaków do oszczędzania, dlatego obniżyliśmy opłaty. Koszty w inPZU.pl należą do najniższych na rynku – wyjaśnia Robert Kujawa, kierownik projektu inPZU. – Platforma inPZU to nowoczesne i przyjazne narzędzie nie tylko dla zaawansowanych inwestorów, ale i początkujących osób, które dopiero zaczynają inwestowanie swoich oszczędności.

inPZU.pl umożliwia przystąpienie do IKE i IKZE w kilku prostych krokach a całość nie powinna zająć dłużej niż 15 minut.

Poniżej rozmowa z Wiceprezesem TFI PZU Marcinem Żółtkiem z 21.12.2020 r.

PZU ma już kilkaset umów o PPK z pracodawcami sektora finansów publicznych

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU zawarło już kilkaset umów o zarządzenie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) z pracodawcami sektora finansów publicznych, których obowiązek wprowadzenia Planów obejmie dopiero w przyszłym roku. – To dowód zaufania wobec nas i atrakcyjności naszej oferty, ale także przezorności klientów. Zawieranie umów po 1 stycznia może być dla nich bardziej skomplikowane – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

Na współpracę z TFI PZU zdecydowały się już m.in. samorządy, szkoły, przedszkola, domy kultury, biblioteki, muzea, teatry, przychodnie i szpitale. – Liczba umów, które uzgadniamy, jest wielokrotnie większa od tych już zawartych. Służymy pełnym wsparciem: konsultacjami, także prawnymi, pomocą przy wdrażaniu PPK, a w przyszłości przy obsłudze Planów – dodaje wiceprezes Żółtek.

Wybór instytucji zarządzającej Planami przed końcem roku nie wymaga ogłaszania przetargu i związanych z nimi formalności, które od stycznia będą obowiązkowe, gdy wartość zamówienia przekroczy progi unijne. To wymóg nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Podpisane wcześniej umowy wejdą w życie od stycznia. Nie wiążą się z obowiązkiem wcześniejszego odprowadzania wpłat do PPK. Będzie to konieczne dopiero po 10 kwietnia, gdy mija ostateczny termin na podpisywanie umów o prowadzenie PPK.

– Renoma PZU, nasza wiarygodność i doświadczenie są dla klientów gwarancją, że dokonują właściwego wyboru. Należymy do firm o najdłuższym na rynku doświadczeniu w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi i do liderów w zarządzaniu PPK. Skutecznie pomnażamy oszczędności pracowników. Według Instytutu Emerytalnego po trzech kwartałach tego roku TFI PZU znalazło się na drugim miejscu wśród instytucji zarządzających PPK, które osiągnęły najlepsze wyniki inwestycyjne – podkreśla Marcin Żółtek.

W zakończonym w październiku 2. i 3. etapie wdrażania PPK, obejmującym pracodawców zatrudniających od 20 do 49 i do 50 do 249 osób, TFI PZU podpisało ponad 18 tysięcy umów o zarządzanie. – Zaufał nam co trzeci pracodawca z tej grupy. Naszym atutem jest kompleksowe wsparcie na każdym etapie. Oferujemy bezpłatny serwis internetowy, który umożliwia nie tylko zawieranie umów, ale także bieżącą obsługę Planów – mówi wiceprezes TFI PZU.

Ma to znaczenie zwłaszcza dla najmniejszych, zatrudniających do 19 pracowników firm, które od przyszłego roku obejmie obowiązek wprowadzenia PPK. – Drobni przedsiębiorcy nie mają w swoich firmach pionów HR czy rozbudowanych działów księgowości, jak największe podmioty, które przystępowały do PPK w pierwszym etapie. Stąd obawy tych najmniejszych, czy będą w stanie poradzić sobie ze wszystkim obowiązkami. I stąd oferta wszechstronnej pomocy z naszej strony – wyjaśnia Marcin Żółtek.

W związku z pandemią PZU rozszerzył też możliwości zdalnego zawierania umów o PPK. Można to zrobić poprzez internetowy serwis ppk.pzu.pl, a nawet przez telefon. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej emeryturappk.pzu.pl.

W pierwszym, ubiegłorocznym etapie wprowadzania Planów umowy o zarządzanie PPK podpisało z Grupą PZU ponad 1000 największych pracodawców. Wśród nich Orlen, Grupa Energa, producent mebli Kler, PKP i PKP Intercity, Hortex, Orbis, producent lodów Koral, wydawnictwo Polska Press, Telewizja Polska i Polskie Radio, firma kurierska DPD, Porsche Inter Auto Polska, Airbus Polska, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen, Lavard, Bakalland i Vistula.

TFI PZU jest częścią Grupy PZU. To jedno z najstarszych towarzystw inwestycyjnych w Polsce. Zarządza aktywami o wartości ponad 30 mld zł.

Poniżej rozmowa z Wiceprezesem TFI PZU Marcinem Żółtkiem z 22.12.2020 r.

Rzecznik Zdrowia w PZU

PZU jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce powołał Rzecznika Zdrowia, który będzie głosem pacjentów w organizacji. Stanowisko objęła dr n. o zdr. Mariola Borowska. Decyzja jest istotnym wzmocnieniem działalności medycznej Grupy PZU, którą intensywnie rozwija w ramach spółki PZU Zdrowie.

Jestem zaszczycona, że największa grupa finansowo-ubezpieczeniowa w tej części Europy zdecydowała się powierzyć mi tak odpowiedzialną funkcję. Jako Rzecznik Zdrowia będę dążyć do wzmocnienia relacji z pacjentami oraz lepszego zrozumienia ich potrzeb. Moją rolą będzie przede wszystkim słuchanie pacjentów i pomoc w znalezieniu dla nich najlepszych rozwiązań. W kwestiach związanych ze zdrowiem empatia i dialog powinny być podstawą działania – mówi Mariola Borowska.

Rzecznik Zdrowia PZU to unikatowa funkcja w skali całego rynku prywatnej opieki medycznej i ubezpieczeń. Głównym zadaniem będzie prowadzenie dialogu z pacjentami i wspieranie ich na każdym etapie korzystania z opieki – od momentu zakupu do wizyty lub badania w placówce medycznej. Z zachowaniem bezstronności Rzecznik Zdrowia będzie analizował sprawy zgłaszane przez pacjentów, w obiektywny sposób oceniając jakość obsługi i zastosowane procedury. Bliski kontakt z pacjentami pozwoli także realnie wpływać na tworzenie nowych rozwiązań obsługowych i produktów zdrowotnych.

Tworzenie relacji i pogłębianie wiedzy o oczekiwaniach klientów przekłada się na doskonalenie jakości usług, a na budowaniu nowych standardów jakości w obsłudze zdrowotnej klientów, jak i samych pacjentów nam zależy. Cieszy mnie  zaufanie, jakim obdarzają klienci swojego rzecznika w PZU Piotra Ożarka,  którego praca polega na codziennym i bezpośrednim dialogu z klientami. Zaowocowała ona szeregiem usprawnieniem różnych procedur i zmian w naszej ofercie. Wierzę, że działalność Marioli Borowskiej przyniesie podobne korzyści w obszarze zdrowia – mówi p. o. prezesa PZU Życie Aleksandra Agatowska

Oprócz kontaktu z klientami, Rzecznik Zdrowia będzie również dbał o promocję zdrowia i działań prewencyjnych podejmowanych przez PZU.

PZU Zdrowie jest jednym z kluczowych operatorów na rynku usług medycznych. Jestem przekonana, że tę pozycję zawdzięczamy temu, że budowanie pozytywnych relacji z pacjentami jest dla nas priorytetem. Ustanowienie funkcji Rzecznika Zdrowia to potwierdzenie strategicznego znaczenia opieki medycznej w działalności całej Grupy PZU. Zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy przykładamy szczególną uwagę do zdrowia, chcemy zapewnić naszym pacjentom dodatkową formę kontaktu i wsparcia – dodaje prezes PZU Zdrowie Anna Janiczek.

Mariola Borowska jest doktorem nauk o zdrowiu, z doświadczeniem dydaktycznym zdobytym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W swojej działalności naukowej zajmuje się tematyką bezpieczeństwa pacjenta oraz organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce i prawa medycznego.

PZU Zdrowie jest jednym z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Posiada własną sieć 130 placówek medycznych, tym pracowni diagnostycznych, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Dodatkowo współpracuje z ponad 2000 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce. Zapewnia opiekę medyczną osobom objętym ubezpieczeniami zdrowotnymi, abonamentami medycznymi, a także indywidualnym pacjentom placówek.

Rzecznik Zdrowia jest dostępny dla wszystkich klientów i pacjentów PZU Zdrowie za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie www.pzu.pl/rzecznik-zdrowia.

Poniżej rozmowa z Mariolą Borowską – Rzeczniczką Zdrowia w PZU, z 28.12.2020 r.

W PZU jedna polisa dla całej rodziny

Polacy szukają bezpieczeństwa finansowego pod parasolem firm ubezpieczeniowych. W trzecim kwartale 2020 roku Grupa PZU zanotowała rekordowy przypis składki z ubezpieczeń indywidualnych (476 mln zł), którego motorem były właśnie ubezpieczenia ochronne na życie (wzrost przypisu składki +33 proc. r/r). Od grudnia PZU Życie rozszerza ofertę ubezpieczeń indywidualnych na życie i zdrowie. Jedną z najważniejszych zmian jest możliwość objęcia ochroną w ramach jednej polisy małżonka lub partnera oraz dzieci.

Tylko 25 proc. z nas ma oszczędności przekraczające sześć miesięcznych pensji, nic więc dziwnego, że ubezpieczenia na życie zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością.* – Nagłe sytuacje, takie jak ciężka choroba czy poważna operacja, rodzą obawy o to, czy bliscy poradzą sobie finansowo. To niestety uzasadnione troski. Jak pokazuje nasze badanie, rzadko kto ma oszczędności powyżej półrocznego dochodu. A nawet i takie często będą niewystarczającą poduszką finansową w przypadku leczenia najcięższych chorób, kilkumiesięcznej utraty dochodów czy kosztownej, prywatnej rehabilitacji – mówi Krzysztof Szypuła, członek zarządów PZU SA i PZU Życie SA.

Polacy zdają sobie sprawę z korzyści, jakie daje polisa na życie, ale patrzą na nią dość wąsko. Jak wynika z badań* przeprowadzonych dla PZU, aż 40 proc. respondentów utożsamia indywidualne ubezpieczenia na życie jedynie ze świadczeniem na wypadek śmierci. Tymczasem zakres tych ubezpieczeń jest bardzo szeroki i obejmuje finansową pomoc w wielu sytuacjach, choćby takich jak np. hospitalizacja, ciężka choroba (np. nowotwór złośliwy), utrata sprawności w codziennym życiu (np. brak możliwości schylania się, siedzenia czy chodzenia po schodach), aż po organizację leczenia za granicą i pokrycie jego kosztów.

Od 1 grudnia 2020 r. oferta indywidualnych ubezpieczeń znacząco się poszerzyła, dzięki czemu w ramach jednej polisy można kompleksowo ubezpieczyć całą rodzinę, a nowe ubezpieczenia działają na całym świecie. Zmiany powodują, że nowy zakres ochrony w ramach wcześniej dostępnych i nowo wprowadzanych ubezpieczeń, jest jednym z najszerszych na rynku. Wspólna polisa oznacza również prostsze zawarcie umowy oraz opłacanie jednej składki za wszystkie ubezpieczenia związane z tą polisą.

Nie tylko rozszerzyliśmy zakres ochrony, ale przede wszystkim zadbaliśmy o to, aby odpowiadała ona na potrzeby i oczekiwania klientów i dawała im realną wartość. Dlatego m.in. nasze ubezpieczenia oferują możliwość wielokrotnej wypłaty świadczenia, najszerszą w Polsce listę dziecięcych ciężkich chorób objętych ubezpieczeniem, dodatkowe wsparcie w razie hospitalizacji dziecka w wyniku nowotworu. Po pobycie w szpitalu klienci mogą również otrzymać Kartę apteczną, uprawniającą do zakupów dowolnych produktów dostępnych w aptece. Wszystko po to, aby dzięki pieniądzom z ubezpieczenia lepiej wspierać ubezpieczonych i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych – podkreśla Agnieszka Rowińska, dyrektor Biura Zarządzania Ofertą PZU.

Nowa oferta dotyczy ubezpieczeń indywidualnych PZU Gwarantowane Jutro, PZU Wsparcie Najbliższych, PZU Ochrona Każdego Dnia oraz PZU Na Dobry Początek.

Poniżej rozmowa z Agnieszką Rowińską – dyrektor Biura Zarządzania Ofertą PZU, z 29.12.2020 r.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
 • Warszawa: 101 FM
 • Ostrołęka: 100,8 FM
 • Ostrów: 87,6 FM
 • Płock: 101,9 FM
 • Radom: 89,1 FM
 • Siedlce: 103,4 FM
 • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone