SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Pan Prezydent”. Premiera z udziałem publiczności – 19.05.2016

Zobacz na własne oczy! Posłuchaj na własne uszy! Radio Dla Ciebie zaprasza na wyjątkowe artystyczne spotkanie – słuchowisko radiowe z udziałem publiczności. Premierowy spektakl opowiadający historię Sokratesa Starynkiewicza już w poniedziałek 23 maja o godz. 20:00 w PROM Kultury Saska Kępa. Transmisja na antenie RDC.

Sokrates Starynkiewicz – Prezydent Warszawy w latach 1875-1892 – zasłynął jako budowniczy nowoczesnej stolicy, twórca wodociągów i sieci komunikacji miejskiej. Słuchowisko Radia dla Ciebie obejmuje okres od przyjazdu Starynkiewicza do Warszawy w 1875 roku i kończy pogrzebem, na który przyszło sto tysięcy Warszawian. Tekst autorstwa Wojciecha Dróżdża przybliża postaci, otaczających rosyjskiego prezydenta wysokich carskich urzędników, zwolenników represyjnej rusyfikacji i inne wybitne osobistości tamtych czasów jak Bolesław Prus czy Wiliam Lindley.

Czytanie tekstu „Pan Prezydent” w reżyserii Adama Wojtyszko rozpocznie się w sali widowiskowej PROM Kultury Saska Kępa oraz na antenie Radia dla Ciebie po godz. 20:00. Wystąpią: Jarosław Boberek, Robert Łuchniak, Maciej Makowski, Jerzy Schejbal, Zbigniew Suszyński i Aneta Todorczuk-Perchuć.

Więcej o słuchowisku będzie można usłyszeć na antenie RDC. W sobotę 21 maja po godz. 15:30 gościem Dagmary Kowalskiej będzie Zbigniew Suszyński. W dniu premiery po godz. 9:00, w studiu z Grzegorzem Chlastą pojawią się Jerzy Schejbal i reżyser Adam Wojtyszko.

Bilety na spektakl dostępne są w kasie PROM Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie. Wejściówki do zdobycia również na antenie RDC.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone