SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mikrofon RDC: IGNU

Warszawski zespół Ignu promuje swój debiutancki album zatytułowany „Lightningflash Flintspark”. Materiał z niego zaprezentuje na antenie Radia Dla Ciebie już 12 października o godzinie 20:00. Do studia muzyków zaprosił Roman Rogowiecki.

Okładkę płyty stworzył przyjaciel zespołu i jego „piąty członek” – Maciej Radecki. To interpretacja wiersza Allena Ginsberga, również zatytułowanego „Ignu”. Obraz oddaje to czym muzycy się inspirują – mistycyzm, religijność i to jak te elementy funkcjonują we współczesnym świecie. Album promuje singiel „Kwiat Paproci”, który jest już dostępny na wszystkich platformach internetowych. Za produkcję wideo odpowiedzialne jest studio Perfect View.

„Lightningflash Flintspark” składała się z siedmiu utworów. Na płycie usłyszmyteż kompozycję „Checkered Room”, którą Ignu debiutowało w marcu. Singiel dobrze przyjęty przez fanów i dziennikarzy zajął pierwsze miejsce „Parady Przebojów” Radia Dla Ciebie.

Płyta została nagrana w Mandragora Studio, współpracującym z takimi gwiazdami jak Edyta Górniak czy Monika Brodka. Za jego produkcję odpowiada Grzegorz Mukanowski, mający w swoim portfolio utwory Kasi Stankiewicz, Fonetyki, Anti Tank Nun, Titusa Tommy’ego Gunn’a oraz Disperse.

Zespół ma za sobą intensywny czas koncertowy. Występował między innymi na Red Smoke Festival w Pleszewie. Towarzyszył też izraelskiej gwieździe Ouzo Bazooka na gdyńskim koncercie. Rozgrzewał również warszawską publikę przed kalifornijskim – psychodelicznym składem Triptides. Ma za sobą polską trasę z fińskim Death Hawks.

Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Alena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i bezdomny. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone