SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mikrofon RDC: Fair Play Quartet

Koncert Fair Play Quartet na antenie RDC. Początek o godz. 19:00 w czwartek 11.01.18.

Fair Play Quartet to zespół działający na pograniczu rozrywki i klasyki, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. Artyści koncertowali w wielu krajach m.in. w Niemczech, Chinach, Słowenii, Katarze czy Litwie. Mieli zaszczyt występować na osobiste zaproszenia znamienitych osób i instytucji jak Para Prezydencka – Bronisław i Anna Komorowscy, Emir Kataru oraz Ambasady i Instytuty Polskie na świecie.

Fair Play Quartet współpracował m.in. z Haliną Mlynkovą, Smolikiem, Mariką, Gabą Kulką, Kari, Grażyną Łobaszewską, Ewą Błaszczyk, Julią Marcell, Buslavem, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, Januszem Radkiem, światowej sławy duetem DJ-skim ‘Catz ’n Dogz’ czy Jerzem Igorem. Związany jest z kilkoma różnymi telewizyjnymi produkcjami muzycznymi, a także warszawskimi teatrami – Studio Buffo, Rampa. Nagrywa także muzykę do filmów i reklam.

Jackson on strings to tytuł ich debiutanckiej płyty, która miała premierę 1.grudnia 2017 roku. Jest to projekt kierowany do odbiorców ceniących jakość, elegancję, ale także nowoczesność. Dzięki temu, że opiera się na hitach powszechnie znanych, trafia do szerokiego grona odbiorców. Można nazwać go kwintesencją, prezentacją i wizytówką działalności zespołu.

Jackson on strings w wykonaniu smyczkowego Fair Play Quartet stanowi propozycję zarówno dla koneserów muzyki klasycznej, którzy docenią brzmienie smyczkowe w nowej, przebojowej odsłonie, jak i dla fanów popu, ponieważ przekonają się, że instrumenty rodem z filharmonii mogą nadać popularnym piosenkom zupełnie nowy wymiar.

Jackson on strings – show, w którym znaczenie mają także kostiumy oraz efekty pozamuzyczne. Na materiał składają się najbardziej znane przeboje Michaela Jacksona w niebanalnych, często wirtuozowskich aranżacjach wiolonczelisty kwartetu – Jana Stokłosy.

Artyści:

Paulina Mastyło-Fałkiewicz – I skrzypce
Justyna Milkiewicz – II skrzypce
Agnieszka Zagroba-Klahs – altówka
Jan Stokłosa – wiolonczela, aranżacje utworów

ZOBACZ: KONKURS MIKROFON RDC

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone