SŁUCHAJ ONLINE
MENU

56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju

Stanisław Rybarczyk – dyrektor Artystyczny Festiwalu, Edyta Bubińska – prezes Moniuszkowskiego Towarzystwa Kulturalnego w Kudowie-Zdroju, zastępca Burmistrza Miasta Kudowy-Zdroju, Piotr Borkowski – wiceprezes Moniuszkowskiego Towarzystwa Kulturalnego w Kudowie-Zdroju, dyrektor Kudowskiego Centrum Kultury i Sportu, Maciej Kieres – rzecznik prasowy Festiwalu oraz Radio Dla Ciebie, patron medialny imprezy, zapraszają na konferencję prasową, podczas której zostanie omówiony program 56. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju.

Konferencja odbędzie się w czwartek 2 sierpnia o godz. 11.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

W dniach 22-25 sierpnia 2018 odbędzie się kolejna edycja jednego z najstarszych festiwali muzycznych w Polsce, czyli 56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju. Pierwszą edycję Festiwalu zainaugurowano 15 lipca 1962 roku w dziewięćdziesiątą rocznicę śmierci patrona imprezy – Stanisława Moniuszki.

Od 2012 roku dyrektorem artystycznym jest Stanisław Rybarczyk, wybitny dyrygent i animator kultury. Organizowany przez Moniuszkowskie Towarzystwo Kulturalne Festiwal w ciągu ponad pięćdziesięciu lat działalności stał się jednym z najważniejszych polskich wydarzeń muzycznych, prezentując twórczość wielkiego polskiego kompozytora, Stanisława Moniuszki. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, jako Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, od lat jest Partnerem i wspiera Festiwal m.in. w działaniach merytorycznych.

Słuchaj Radia dla Ciebie na 101 FM albo na: www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone