Maraton Warszawski. Znamy najszybszego mężczyznę i najszybszą kobietę tegorocznej edycji

• 25.09.2022 12:57

• Aktualizacja: 21:43 27.09.2022

Kenijczyk Joseph Munywoki wygrał 44. Maraton Warszawski dystans w 2:10.07. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Danel Derese, a trzeci był Dickson Kiptoo z Kenii. Najlepszy z Polaków Dariusz Nożyński zajął ósme miejsce. Najszybszą kobietą dzisiejszej edycji była Demissie Abera.

Munywoki osiągnął czas 2:10.07. Derese uzyskał wynik 2:12.18, a Kiptoo - 2:12.47. Czwarty był kolejny Etiopczyk Muleta Neda Grurara, który stracił do podium 21 sekund.

Nożyński finiszował czasem 2:27.08. W czołowej dziesiątce było trzech Kenijczyków i pięciu Etiopczyków.

Demissie Abera żeńską triumfatorką

Demissie Abera pobiła rekord biegu. Zawodniczka była najszybszą zawodniczką 44. Maratonu Warszawskiego. Etiopka ustanowiła rekord imprezy - 2:28.35. Drugie miejsce zajęła najlepsza z Polek - Iwona Bernardelli - 2:32.25, trzecia była Ewa Jagielska - 3:35.45. Tuż za podium znalazła się Emilia Mazek - 2:39.08.

Poprzedni rekord maratonu warszawskiego kobiet wynosił 2:29.04. Triumfatorka tegorocznej edycji poprawiła go o 29 sekund.