Zagłosuj na sportowca września w plebiscycie Radia dla Ciebie!

• 03.10.2022 12:00

• Aktualizacja: 08:44 17.10.2022

Czas na nasz tradycyjny plebiscyt. Rusza głosowanie na sportowca września na Mazowszu. O tytuł rywalizuje dwóch medalistów mistrzostw świata i jeden Europy: Anna Łukasiak, Oktawia Nowacka i Dominik Czaja.

1. Anna Łukasiak - osiągnęła życiowy sukces podczas mistrzostw świata w Belgradzie w zapasach. Polka zajęła w nich trzecie miejsce - wygrywając w decydującej walce z Mercy Genesis.  Dla 34 letniej zawodniczki AZS AWF to trzeci medal imprezy mistrzowskiej - wcześniej zdobyła dwa brązy mistrzostw Europy.

2. Oktawia Nowacka - pięcioboistka startująca w sztafecie z Natalią Dominik. Zajęła drugie miejsce w rozgrywanych na Węgrzech mistrzostwach Europy sztafet. Zawodniczka Legii w swojej kolekcji ma też brązowy medal Igrzysk Olimpijskich z 2016 r.

3.  Dominik Czaja - wioślarz, zawodnik AZS AWF w Czechach wraz kolegami z czwórki podwójnej zdobył zloty medal mistrzostw świata.