RDC już na mecie. Charytatywne regaty wioślarskie „Wszyscy do Wioseł” na Legii

  • 24.11.2022 13:05

  • Aktualizacja: 19:18 24.11.2022

Trwa piąta edycja charytatywnych regat wioślarskich na ergometrach "Wszyscy do Wioseł" organizowana przez Fundację Legii. W tym roku pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane do Fundacji Daj Herbatę, która pomaga w wychodzeniu ludziom z bezdomności. Do wioseł usiedli również dziennikarze Radia dla Ciebie na czele z prowadzącą Magazyn Sportowy RDC, olimpijką Agnieszką Kobus–Zawojską.

Na stadionie Legii trwa akcja „Wszyscy do Wioseł" organizowana przez Fundację Legii. Nasze radio wystawiło swoją drużynę z reporterami Adamem Abramiukiem, Przemysławem Paczkowskim i Adrianem Pieczką.

Kapitanem drużyny była jedna z najlepszych wioślarek świata, olimpijka i prowadząca Magazyn Sportowy RDC, Agnieszka Kobus Zawojska, która pływała też z warszawiankami i olimpijczykami. 

– Już jestem trochę zmęczona i nie ukrywam, że w naszej redakcyjnej drużynie zmęczyłam się najbardziej, bo kolega Przemek po prostu dał czadu i trzeba było go gonić. Na finiszu go złapałam, ale nie ukrywam, że to był dla mnie też wysiłek – mówiła Kobus-Zawojska.

Jak dodaje Kobus-Zawojska, ergometr to naprawdę wymagający sprzęt. 

Siła! Jak mam być szczera, to często jest tak, że osoby dobre na ergometrze nie umieją się odnaleźć na wodzie. Mamy idealne warunki, więc liczy się tylko siła, wytrzymałość, taka czysta baza fizyczna. Woda jest totalnie inna, ale nie oszukujmy się, to jest ważny środek treningowy w naszym treningu – mówiła Kobus-Zawojska.

Naszej reprezentacji udało się wykręcić na ergometrach łącznie prawie 10 km.

W tym roku w ramach akcji zbierane są środki na fundację Daj Herbatę, która opiekuje się osobami w kryzysie bezdomności.

Czytaj też: „Trochę ciepła dla bezdomnego”. Ruszyła akcja straży miejskiej i Caritasu

Źródło:

RDC

Autor:

Adam Abramiuk/AP

Kategorie: