SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
19:00 - 20:00
Życie jak w Madrycie
prowadzi: Conrado Moreno
Conrado Moreno

Wieczór RDC: Nagrody Super Samorząd 2014, budownictwo, poezja

Nagrodami Super Samorząd w akcji “Masz Głos, Masz Wybór” organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego zakończono wyróżnianie najciekawszych i najskuteczniejszych działań zachęcających mieszkańców gmin do świadomego udziału w minionych wyborach samorządowych.
W akcji “Masz Głos, Masz Wybór” wzięło udział ponad 600 formalnych i nieformalnych grup. Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem Nagrodę Super Samorząd 2014, która jest ona przyznawana od 2011 roku.
Gośćmi programu byli: Anna Ścisłowska, Stowarzyszenie 61, MamPrawo.Wiedziec.pl i Maciej Moraczewski z portalu www.lomianki.info

O budownictwie socjalnym, które może stać się alternatywą dla kosztownych kredytów. Czy to szansa dla przeciętnego Polaka?  O tym mówiły: Małgorzata Salamon, dyrektor Habitat for Humanity Poland i dr Alina Muzioł-Węcławowicz, doktor nauk geograficznych PW, ekspert w dziedzinie gospodarki i polityki mieszkaniowej, rozwoju i rewitalizacji miast, rozwoju lokalnego i regionalnego, pracuje również w Banku Gospodarstwa Krajowego, zajmuje się społecznymi mieszkaniami czynszowymi.
 
Komu współcześnie potrzebna jest poezja? Czy uprawianie poezji to nie jest przypadkiem zupełne niepraktyczne oderwanie się od rzeczywistości?
W „Wieczorze RDC” Robert Łuchniak rozmawiał o najnowszej książce Marleny Zynger – zbiorze wierszy „Dwa Maty”, Aleksandra Nawrockiego autobiograficznym zbiorze wywiadów i komentarzy „Jeszcze aniołów sądzić będą” oraz o XV Światowym Dniu Poezji UNESCO.
Gośćmi byli: Marlena Zynger – poetka, redaktor naczelna kwartalnika literacko-kulturalnego „LiryDram” i Aleksander Nawrocki – poeta, redaktor naczelny dwumiesięcznika „POEZJA dzisiaj”, organizator Światowych Dni Poezji UNESCO oraz Festiwali Poezji Słowiańskiej.

 
Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone