SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Łosiowisko: Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu

Pomieszczenie i przedmioty zgromadzone w Muzeum Sztuki Ludowej przez Danutę Grodzką-Wojdynę; Zambrzyniec, listopad 2017, fot. P. Łoś/RDC

Jest przewodnikiem turystycznym, znana z wieloletniej pracy w węgrowskim oddziale PTTK. Autorka artykułów, a także przewodników, promujących walory historyczne i przyrodnicze powiatu węgrowskiego. Jej książki o kapliczkach oraz o twórczości artystycznej tkaczki Małgorzaty Pepłowskiej są cenionymi źródłami wiedzy o regionie.

Siedem lat temu, mając także wcześniejsze doświadczenie w przyjmowaniu gości i organizowaniu wypoczynku turystycznego (np. kajaki), przeniosła się do wsi Zambrzyniec, ok. 15 km. od Łochowa. Zakładając wraz z mężem gospodarstwo agroturystyczne, oddała się także zbieraniu, opisywaniu i pokazywaniu dzieł sztuki ludowej. Oprócz tego, w swym niedużym muzeum, założonym po prostu w stodole, gromadzi sprzęty codziennego użytku, które – gdyby nie trafiły do Jej rąk – zapewne znalazłyby się na śmietniku… Zbliżona do węgrowskiego świata sztuki, do swego domu i Galerii zaprasza artystów i inne ciekawe osoby, pokazując ich osiągnięcia (wystawy, prelekcje, spotkania dyskusyjne).

Na antenie „Radia dla Ciebie” wielokrotnie prezentowała walory Węgrowa, Starej Wsi, Suchej, Liwa… Dziś sama, jako animatorka życia kulturalnego, jest bohaterką rozmowy Piotra Łosia, przeprowadzonej w Jej ciągle nowym, a jakże już kochanym miejscu w Zambrzyńcu.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone