SŁUCHAJ ONLINE
MENU

XVII Turniej Piłki Nożnej URSYNÓW CUP w Warszawie

fot. mat. prasowe

Ani w Rosji, ani w Katarze jeszcze nie wystąpią, ale w 2026 roku – na kolejnych Mistrzostwach Świata – kto wie? Jest więcej niż prawdopodobne, że któryś z wyróżniających się dziś zawodników rocznika 2007 przywdzieje koszulkę z orłem na piersi. Ich obecne, już niemałe umiejętności będzie można ocenić w najbliższy weekend (2-3 grudnia) podczas XVII Turnieju Piłki Nożnej URSYNÓW CUP na krytym obiekcie KS SEMP w Warszawie.

Do rywalizacji staną najlepsi z najlepszych w kategorii wiekowej U-11 z całej Polski. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy, w turnieju wezmą udział: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, GKS Katowice, Stal Mielec, Wigry Suwałki, SMS Łódź, Naki Olsztyn, Stadion Śląski Chorzów, oraz FCB Escola Varsovia.

– Dzieciaki zaczynają zwykle swoją przygodę z piłką klubową w wieku 6-7 lat. Najmłodsza kategoria wiekowa w lidze MZPN to „Żaki”, czyli U-8. Aczkolwiek wiele klubów, w tym SEMP, nie śpieszy się ze zgłaszaniem tych najmłodszych do rozgrywek, żeby nie tworzyć za wcześnie u dzieci niepotrzebnej presji na wynik. Kiedy zaczyna się już rywalizacja w ligach, gra się przeważnie z drużynami „zza miedzy”. Ideą takich turniejów jak nasz jest dać możliwość gry i porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych części Polski – mówi odpowiedzialny za część sportową turnieju trener Kamil Biaduń. – Wszystkie zaproszone drużyny wyróżniają się na swoim terenie, odnoszą sukcesy i zapewniam, że gwarantują najwyższy poziom gry – dodaje trener.

W sobotę turniejowe mecze zaczynają się o godz. 10:00. Siedmioosobowe drużyny podzielone na dwie grupy rozegrają w tym dniu eliminacje. W kolejnym dniu turnieju najlepsi rywalizować będą w „Lidze Mistrzów”, przegrani w „Lidze Europy”. Organizatorzy zapraszają na boiska przy Koncertowej 4 wszystkich chętnych do kibicowania młodym piłkarzom.

Gospodarz turnieju KS SEMP powstał w 1993 roku z inicjatywy rodziców i fantastycznego trenera, wychowawcy wielu pokoleń polskich piłkarzy i trenerów, zmarłego w ubiegłym roku Rudolfa Kapery. Obecnie klub jest jedną z pięciu największych akademii piłkarskich w Warszawie i równocześnie klubem partnerskim Legii Warszawa. Trenuje 550 zawodników w 11 kategoriach wiekowych, wystawiając w sumie 21 drużyn w rozgrywkach MZPN. Drużyny SEMP-a regularnie zajmują czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych w lidze oraz osiągają sukcesy w turniejach. Zawodnicy grają w reprezentacjach Warszawy i Mazowsza, a najzdolniejsi znajdują miejsce w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Niezależnie jednak od osiąganych sukcesów sportowych, głównym założeniem wszystkich działań klubu jest idea wychowania przez sport.

Patronat nad turniejem objęły redakcje: TVP 3 Warszawa, RDC, tygodnika „Piłka Nożna”, portalu Sport.pl oraz lokalne tygodnika „Passa” i portalu HaloUrsynów.pl.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone