SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tydzień nad Wisłą. Będzie filmowo, rekreacyjnie i smacznie

fot. mat. prasowe

Szykujemy się na długi tydzień – i długi weekend – nad Wisłą! Będzie filmowo: w tym tygodniu oglądamy wraz z National Geographic, Kuchnią Konfliktu i HumanDOC film „24 śniegi”, a we wtorek podczas Planu Filmowego „Snowdena” Olivera Stone’a. Będzie muzycznie, z Klubem Komediowym i podczas kolejnych koncertów Lado w Mieście – zagrają dla nas Enchanted Hunters i Palcolor. Będzie rekreacyjnie: zapraszamy na otwarte warsztaty rowerowe, zajęcia na pumptracku oraz do Dive Spota na nurkowanie. Będzie też smacznie: jak co weekend Slow Market będzie czekać z pysznościami z całego świata. No i oczywiście imprezowo: z Saturacją, DUNNO Recordings, Jackiem Sienkiewiczem, Glass Hunters oraz na WYSIWYG. Do zobaczenia nad Wisłą!

PONIEDZIAŁEK | 7 SIERPNIA | SPOTKANIE + FILM | Planeta Travelera: wakacyjne spotkania podróżnicze | PLAC ZABAW | 19:00

W ramach wakacyjnego cyku spotkań Planeta Travelera, wspólnie z naszymi ulubionymi autorami i podróżnikami, chcemy dostarczać Wam pomysłów, praktycznych porad i inspiracji, aby ruszyć w drogę i poznawać świat. Gotowi? Czekamy na Was w każdy poniedziałek o 20:00, przez cały lipiec i sierpień w Placu Zabaw nad Wisłą.

Podczas najbliższego spotkania (7 sierpnia) będzie można posłuchać o wolontariacie w podróży. Joanna Kopka z redakcji National Geographic i Maria Geremek, inicjatorka projektu MAKE A CHANGE, podzielą się swoimi doświadczeniami w opiece nad dzikimi zwierzętami w Afryce. Opowiedzą jak przygotować się do takiego wyjazdu, na co zwracać uwagę, aby na miejscu rzeczywiście pomagać.

Joanna Kopka – kartograf National Geographic, miłośniczka zwierząt, głównie wszelkiego rodzaju kotowatych oraz pingwinów i cudowronków. Posiadaczka 2 kotów (oczywiście ze schroniska) oraz kilku rybek. Od 3 lat zapalony jeździec konny, wolne chwile stara się spędzić w ulubionej stajni. Podróże łączy z zamiłowaniem do zwierząt i sztuki, dlatego są one związane z wystawami lub opieką nad zwierzętami. Ma za sobą wolontariaty w RPA, gdzie zajmowała się głównie kotami, nawet tymi największymi. Już planuje kolejny, tym razem do Willdlife Friends Foundation w Tajlandii

Maria Geremek – podróżniczka, lekarz weterynarii. Odkąd sięga pamięcią, zawsze chciała podróżowac i pomagać. W ten sposób zrodził się pomysł wyjazdu na wolontariat do Afryki, aby tam pomagać w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt. Pierwsza samotna podróż wywołała efekt domina – poznawała ludzi, ruszała w kolejne wyprawy (m. in. do Meksyku, aby obserwować wieloryby) i rozkręciła wyjątkowy projekt „Make a Change”. Początkowo był to blog, teraz znacznie więcej. Maria organizuje wyjazdy dla młodzieży do Afryki. Dzięki „Make a Change” młodzi ludzie pochodzących z różnych miejsc i środowisk mieli szanse zobaczyć dziką Afrykę i przeżyć przygodę zmieniającą spojrzenie na świat. Powstała wystawa zdjęć oraz film. Kolejna wyprawa już w przygotowaniu, a hasło przewodnie dalej aktualne: „follow your dream and make a change”

A w kolejnych odsłonach o:

  • podróżach z adrenaliną, czyli kitesurfing i egzotyczne kierunki (21 sierpnia: Victor Borsuk),

  • podróżach kulinarnych (28 sierpnia: Baśka Starecka NAKARMIONASTARECKA.pl).

Dodatkowo po każdej dyskusji, wspólnie z Fundacją HumanDOC (organizator Festiwalu HumanDOC), przygotowaliśmy dla Was pokaz filmu. Na nadwiślańskich bulwarach będziecie mogli zobaczyć najciekawsze filmy dokumentalne, o których było głośno na świecie, ale nie doczekały się dystrybucji kinowej w Polsce. Warto!

W najbliższy poniedziałek zaprezentujemy „24 śniegi”, czyli hit zeszłorocznej edycji Festiwalu. Film opowiada historię człowieka żyjącego w odosobnieniu. Głównym bohaterem jest Siergiej, hodowca koni, który zmaga się z naturą i własną samotnością w arktycznej Jakucji, najzimniejszym miejscu na świecie.

Partnerem projektu jest Kuchnia Konfliktu.

https://www.facebook.com/events/160728151151094

WTOREK | 8 SIERPNIA | PLAN FILMOWY | Snowden, reż. Oliver Stone, (USA/Niemcy, 2016, 134 minuty) | PLAC ZABAW | 21:00

We wtorek 8. sierpnia wspólnie z Jameson zapraszamy na Plan Filmowy na Placu Zabaw, gdzie odbędzie się seans „Snowdena” O. Stone’a.

„Snowden” – reż. Oliver Stone, USA/Niemcy, 2016, 134 minuty

Historia byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który ujawnił prasie ściśle tajne dokumenty, doprowadzając do największego przecieku zastrzeżonych informacji w historii USA.

W razie niepogody projekcja przesunie się na niedzielny wieczór!

Następny seans Planu Filmowego odbędzie się we wtorek 15. sierpnia – tym razem zobaczymy „Ardeny” R. Pronta.

https://www.facebook.com/events/1846663022317847

ŚRODA | 9 SIERPNIA | KLUB KOMEDIOWY | Musical Improwizowany na Placu Zabaw | PLAC ZABAW | 20:00

Musical improwizowany” brzmi jak oksymoron. Jak? Czemu? Niemożliwe. Ale jednak się to wydarza. Zainspirowani musicalami improwizowanymi w Stanach postanowiliśmy pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment.

Wystąpi przed Państwem grupa improwizatorów, aktorów i wokalistów, a wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie na żywo: muzyka, dialogi, piosenki, a także choreografia. Potrzeba jedynie tytułu musicalu – a ten sugeruje widownia. Za oprawę muzyczną odpowiada pianistka i kompozytorka: Joanna Kucharczyk.

https://www.facebook.com/events/1835122196799401

CZWARTEK | 10 SIERPNIA | LADO W MIEŚCIE | Enchanted Hunters + Palcolor • Lado w Mieście 2017 vol.6 • 10.08 | PLAC ZABAW | 20:00

W lipcu i sierpniu odbędzie się kolejna, ósma już, odsłona Lado w Mieście – subiektywnego przeglądu najciekawszych polskich projektów muzycznych organizowanego od lat przez Plan B i wytwórnię Lado ABC.

Zapraszamy na kolejny czwartkowy wieczór z różnymi wcieleniami i odcieniami elektroniki. Tym razem zagrają Enchanted Hunters i Palcolor.

Enchanted Hunters to zespół Magdaleny Gajdzicy i Małgorzaty Penkalli – jednych z najzdolniejszych i najciekawszych singer-songwriterek młodego pokolenia. W tej chwili grupa pracuje nad nowym albumem, z którego kawałki w przeważającej większości wypełnią czerwcowy gig na Placu Zabaw. Niedawno grupa opublikowała premierowy synth-popowy singiel „Fraktale” https://youtu.be/4CckL1teids, który odsłonił jej nowe, zaskakująco taneczno-elektroniczne brzmienie, a do tego – po raz pierwszy – dziewczyny śpiewają po polsku. I to jak śpiewają!

Znakomity debiut Enchanted Hunters z 2012 roku, „Peoria”, łączący w sobie alt-folk stereolabowe harmonie wokalne i dream-pop Cocteau Twins, przyniósł im entuzjastyczne recenzje i zapewnił występy w klubach i na festiwalach w Polsce i za granicą. Sukcesem zakończyła się też współpraca Magdaleny Gajdzicy i Małgorzaty Penkalli z autorami „Małych Stłuczek” – za muzykę do tego filmu artystki otrzymały Grand Prix na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy, wygrywając z autorami ścieżek dźwiękowych najbardziej znaczących polskich filmów w roku 2014. Niektóre z utworów wykorzystanych w filmie trafiły na EP-kę „Little Crushes”, dostępną w całości na https://enchantedhunters.bandcamp.com/

Dziewczyny mają na koncie koncerty ze swoją bohaterką Laetitią Sadier ze Stereolab, Etamskim (aka 1988, znanym z duetu SYNY) i pracę w studiu z Michałem Bielą (Kristen) podczas nagrań do jego solowej płyty. Małgorzata Penkalla tworzy również duet Alexis z perkusistą Jankiem Młynarskim, grała też na koncertach Oliviera Heima i Pictorial Candi, a ostatnio z zespołem Sorja Morja.

Na żywo Enchanted Hunters występują z basistą Michałem Bielą (Kristen) oraz producentem Mateuszem Dankiem (Wilga).

https://www.facebook.com/EnchantedHunters

https://enchantedhunters.bandcamp.com/

„Twin” klip: https://youtu.be/DTa8QdUHyI0

Sesja dla stacji KEXP zrealizowana podczas OFF Festivalu 2015: https://youtu.be/PnpD2F1XoFY

10.08 na Placu Zabaw zagośći też solowy projekt Emila Macherzyńskiego, czyli Palcolor.

To przecięcie światów stacji numerycznych, krautrocka i muzyki ilustracyjnej. Twórca używa głównie starych, zazwyczaj analogowych instrumentów i efektów, niektórych zlutowanych własnoręcznie.

https://www.facebook.com/palcolor

https://soundcloud.com/palcolor

https://palcolor.bandcamp.com/

Koncert w Ninateka: http://ninateka.pl/film/palcolor-gra-do-filmu-warszawa-88-89-duchologia

A w kolejny czwartek, 17.08, na Placu Zabaw zagrają

Eric Shoves Them In His Pockets i Lost Education!

Po koncertach zapraszamy na after na BarKę. Wszystkie koncerty festiwalu rozpoczynają się o 20:00, a w razie niepogody przenoszone będą do klubu Pogłos!

https://www.facebook.com/events/253648078482099

CZWARTEK | 10 SIERPNIA | IMPREZA | Po LwM: Saturacja | BARKA | 22:00

Saturacja to cykl imprez z muzyką typu italo/disco/house/electro, organizowany przez twórców Syntetyku, znanego ze znacznie mocniejszych brzmień. W czwartek 10. sierpnia Saturacja po raz drugi nawiedzi pokład BarKi. Zagrają gospodarze cyklu, czyli Stymulator i Jambalaya, znani również jako DJ Huragan i Dzuma, Tamten (Space Jams, Transatlantyk) oraz DJ Oversize (Raw Saw).

Start po koncertach Enchanted Hunters + Palcolor • Lado w Mieście 2017 vol.6 • 10.08!

https://www.facebook.com/events/1410233399058210

PIĄTEK | 11 SIERPNIA | IMPREZA | DUNNO #33: edycja RATS | BARKA | 22:00

DUNNO Recordings, rezydenci BarKi, to Filip Lech, Lutto Lento i malarz DJ Tomek Kowalski, którzy specjalizują się w zaskakującym łączeniu muzyki afrykańskiej, karaibskiej i azjatyckiej, zapomnianych perełek europejskiego popu i disco czy najosobliwszych znalezisk ze świata elektroniki. Jak utarło się już w klubowych kuluarach: „DUNNO” znaczy „dziwnie i wesoło”.

Edycja RATS w składzie:

DUNNO BBW

LUTTO LENTO

FILIP LECH

TOMASZ KOWALSKI

DJ DOPE DOG

James Rodwell wrote, in his famous book (1858) on rats, that the word ‘rat’ sums up its nature. Like an Adamic or magical signature, it contains the essence of what it means in its sound, and is the foulest name in British zoology. Harsh and grating to the human ear, Rodwell asks his reader to pronounce it slowly: R–A–T. ‘There is such a rattling at the tip of the tongue; and then its sudden and abrupt termination with T reminds us of a bolting horse coming smash against a turnpike gate, and being thereby thrown on its back . . . [the rat is] a kind of devil’s lapdog, that had been kicked out of the infernal regions for being too offensive and too ugly, but which has an everlasting craving for men’s hearts and ulcerated toads.

https://www.facebook.com/events/265473727287725

PIĄTEK-SOBOTA | 11-12 SIERPNIA | TARGI JEDZENIOWE | Slow Market Nocą | PLAC ZABAW | 22:00 – 04:00

O dobre jedzenie nocą nie jest łatwo. Wie o tym każdy, kto doświadczył nocnego powrotu na głodzie przez miasto. Jeśli jesteś w potrzebie lub po prostu chciałbyś zjeść coś pysznego nocą, z przyjaciółmi
w najlepszej lokalizacji nad Wisłą mamy coś dla Ciebie.

Po raz pierwszy w historii nadwiślańskich przygód zapraszamy Was na Slow Market na Plac Zabaw nad Wisłą w wydaniu nocnym.

W każdy weekend łączymy imprezy do białego rana z najsmaczniejszym jedzeniem z całego świata!

https://www.facebook.com/events/1240515322725795

SOBOTA | 12 SIERPNIA | WARSZTATY ROWEROWE | Otwarte warsztaty rowerowe na Placu Zabaw | PLAC ZABAW | 12:00-14:00

Czy wiesz jakie są rodzaje hamulców rowerowych? Czy wiesz, że wentyle w dętkach różnią się od siebie? Czy wiesz do jakiego poziomu ciśnienia należy pompować opony?

Tych i wielu innych rzeczy dowiesz się podczas warsztatów rowerowych organizowanych przez Usługi Rowerowe na Placu Zabaw. Nauczymy Cię podstawowych czynności serwisowych, które pomogą przygotować rower przed startem sezonu tak, żeby bezpiecznie dojechał do mety.

Podczas warsztatów pokażemy jak smarować napęd, regulować przerzutki i hamulce. Jeśli podczas jazdy przytrafiły Ci się kiedyś sytuacje awaryjne służymy pomocą i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Po warsztatach z nami będziesz wiedział co zrobić, żeby uniknąć awarii w przyszłości lub jak sobie z nimi poradzić przy pomocy podstawowych narzędzi, które zawsze warto mieć ze sobą.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich głodnych praktycznej, rowerowej wiedzy niezależnie od wieku!

Rowery parkujemy przy kontenerze Dwa Osiem.

https://www.facebook.com/events/449942298722353

SOBOTA | 12 SIERPNIA | IMPREZA | Jacek Sienkiewicz + MO – Recognition Records na Barce | BARKA | 22:00

Po niezwykle przyjemnym afterparty po wernisażu wystawy MSN, Jacek Sienkiewicz ponownie zaprasza na BarKę – tym razem wystąpi z MO, wieloletnim przyjacielem, współpracownikiem i kompanem za deckami.

Start o 22, wstęp wolny.

https://www.facebook.com/events/691283304398736

SOBOTA-NIEDZIELA | 12-13 SIERPNIA | TARGI JEDZENIOWE | Slow Market Dniem | PLAC ZABAW | 12:00 – 20:00

Slow Market to wielokulturowy targ kulinarny, dzięki któremu poznasz smaki z całego świata.
Przez dwa dni zapraszamy na jedzenie, które zadowoli nawet najwybredniejszych smakoszy.

Odwiedź w ten weekend Plac Zabaw nad Wisłą i spędź czas z rodziną oraz przyjaciółmi. Wpadnijcie
na obiad lub na przekąskę. Zjeść coś, co już znacie lub spróbować nowych, zaskakujących
i nieoczywistych smaków w nadwiślańskiej atmosferze, na świeżym powietrzu.

To właśnie na Slow Market spotykają się blogerzy, kucharze amatorzy i restauratorzy, serwujący najlepsze potrawy na ciepło i na zimno. Czekamy na Was, podano do stołu!

https://www.facebook.com/events/318259991958098

NIEDZIELA | 16 LIPCA | WARSZTATY ROWEROWE | Pumptrack na Placu Zabaw – Szkolenie dla dzieci i dorosłych | PLAC ZABAW | 12:00-15:00

Jazda na pumptracku uczy refleksu, pewności siebie, obycia ze sprzętem rowerowym i rozwija zmysł równowagi. Jest świetnym treningiem zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych zawodników.

Zabawa jest prosta i bezpieczna: trzeba wykonywać odpowiedni balans ciałem i efektywnie korzystając z hopek pokonywać trasę bez pedałowania.

W trakcie szkoleń z jazdy na pumptrucku nauczymy Cię bezpiecznego i efektywnego poruszania się po jego torze. Taka jazda sprawi Ci mnóstwo frajdy i satysfakcji.

Szkolenia z jazdy na pumptrucku poprowadzi Łukasz Pilewski ze sklepu 3gravity.

Wsiadajcie na rowery i przyjeżdżajcie!

https://www.facebook.com/events/807724079431719

NIEDZIELA | 13 SIERPNIA | KLUB KOMEDIOWY | Co Modna Pani Wiedzieć Powinna? | PLAC ZABAW | 21:00

Co by robiła kobieta, gdyby musiała robić WSZYSTKO co jej każą, czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać.

W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość – Katarzyna Kołeczek.

Reżyseria: Agata Puszcz

https://www.facebook.com/events/1910461862500787

NIEDZIELA | 13 SIERPNIA | IMPREZA | Glass Hunters na Barce | BARKA | 22:00

13 sierpnia, w niedzielę długiego wakacyjnego weekendu, po raz kolejny zapraszamy na kulturalną zabawę z GLASS Hunters na Barce.

„Glass Hunters to Antoś i Piotrek, dwóch rozrabiaków z Planu B i samozwańczy „najgorsi didżeje w mieście” z pokaźną selekcją tanecznych hitów ostatnich pięciu dekad i dopracowanym do perfekcji systemem „dwa szybkie, jeden wolny”. Duet niedawno przeobraził się w tercet – do składu dołączył Jan, dla przyjaciół Janusz, znany z wielu lokali i sytuacji.”

Start o 22, wstęp wolny!

https://www.facebook.com/events/341089596321925

PONIEDZIAŁEK | 14 SIERPNIA | IMPREZA | WYSIWYG010 — Lutto Lento b2b Møzaika — BarKa| BARKA | 22:00

Na dziesiątej odsłonie warszawskiego cyklu imprez WYSIWYG całonocny back2back zagrają Lutto Lento (DUNNO Recordings, Where to Now?) oraz Møzaika (No Bad Days).

Gorąco zapraszamy amatorów dźwięków niespodziewanych i skocznych.

https://www.facebook.com/events/1943006812621469

WTOREK | 15 SIERPNIA | PLAN FILMOWY | Ardeny, reż. Robin Pront, Belgia 2015, 93 min) | PLAC ZABAW | 21:00

15 sierpnia wspólnie z Jamesonem zapraszamy na pokaz belgijskiego dramatu „Ardeny”.

Kenneth wychodzi na wolność po odbyciu wyroku za nieudane włamanie. Nie był jedynym sprawcą, ale konsekwentnie krył swojego brata Dave’a i ukochaną dziewczynę Sylvie, biorąc winę tylko na siebie. Po kilku latach w więzieniu Kenneth nie zna innego życia, niż to poza granicami prawa. Tymczasem Dave i Sylvie próbują wspólnie zacząć wszystko od nowa. W „Ardenach”, gdzie miłość rywalizuje ze zdradą, a braterska więź z zawiścią, wybór nigdy nie jest prosty. Uwięzieni w przeszłości bohaterowie, bliscy tym z filmów Jacquesa Audiarda, najczęściej kochają to, co ich niszczy. Trzymająca w napięciu historia dwóch braci, których poza kryminalną przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni wszystko.

W razie niepogody seans przeniesie się na niedzielny wieczór!

https://www.facebook.com/events/1898857280379603

ŚRODA | 16 KWIETNIA | KLUB KOMEDIOWY | Klancyk W Sprawie: Odzyskać place | Bęc Zmiana + Puszka | PLAC ZABAW | 20:00

Społeczeństwo, internet, ekologia, my, Wy, oni i inni. Może na co dzień nie dajemy tego po sobie poznać, ale jesteśmy ciekawi świata, a jednocześnie świat nas martwi. W informacyjnym szumie niewiele też rozumiemy, więc postanowiliśmy zaprosić na spektakl ludzi, którzy opowiedzą nam coś mądrego. Tak powstał cykl „Klancyk w sprawie”, w którym chcemy spotykać się z ekspertami organizacji pozarządowych, którzy opowiedzą nam o tym, czym się zajmują, o co walczą i na co my wszyscy powinniśmy zwracać baczniejszą uwagę. Po ich krótkich wystąpieniach zobaczycie serię scen, w których jakoś od tych faktów się odbijemy i pognamy w stronę przerysowania, groteski, bzdury i wyobraźni. Powstanie świat wykrzywiony, ale taki, w którym też zmaga się z problemami, o których opowiadali eksperci.

Czwartym tematem będą warszawskie place, które badają wspólnie fundacje Bęc Zmiana i Puszka.

Place Warszawy (do odzyskania)

Place miejskie jako miejsca spotkań wielu różnych środowisk z założenia powinny łączyć. Projekt ma zadanie sieciować, tworzyć platformę współpracy mieszkańców, organizacji, instytucji oraz firm, które chciałyby się zaangażować na rzecz tworzenia lepszej, przyjaźniejszej przestrzeni spotkań, wymiany i innych form życia społecznego. Koalicja warszawskich placów do odzyskania ma przeciwdziałać temu, by place były jedynie przestrzeniami tranzytowymi, a sprzyjać, by stały się wysokiej jakości przestrzenią publiczną.

Place Warszawy (do odzyskania)” to trzyletni projekt badawczy zainicjowany przez dwie fundacje: Puszka i Bęc Zmiana. Dofinansowane przez m.st. Warszawa działanie polega na wszechstronnym badaniu placów, ich potencjałów i słabych stron. Efektem ma być przygotowanie rekomendacji dotyczących możliwych do wprowadzenia w życie rozwiązań. www.placewarszawy.pl

Fundacja Bęc Zmiana działa w Warszawie od 2002 roku jako organizacja non for profit. Wspiera działania architektoniczne, artystyczne i badawcze. Zorganizowała dziesiątki wystaw, prezentacji, realizacji w przestrzeni publicznej, dyskusji, konferencji i konkursów dla twórców młodego pokolenia. Bęc działa jako inicjator interdyscyplinarnych wydarzeń, które angażują twórców między innymi w dziedzinie sztuki, architektury, projektowania, socjologii, ekonomii kultury. Większość swoich projektów realizuje w przestrzeni publicznej oraz w ramach prężnej działalności wydawniczej. www.beczmiana.pl

Fundacja Puszka od 2010 roku bada i utrwala street art i sztukę w przestrzeni publicznej, co można zobaczyć na portalach www.puszka.waw.pl oraz www.sztukapubliczna.pl. Jest organizatorem pięciu edycji Międzynarodowego Konkursu FUTUWAWA na najlepszy projekt dla Warszawy przyszłości (www.futuwawa.pl) oraz rewizji utopii na warszawskich osiedlach mieszkaniowych –

www.reutopie.futuwawa.pl. Wydaje publikacje, prowadzi wykłady i warsztaty.Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające na żywo, bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy.

https://www.facebook.com/events/1338051799627001

CZWARTEK | 17 SIERPNIA | LADO W MIEŚCIE | Eric Shoves Them in His Pockets + Lost Education • Lado w Mieście 2017 vol.7 | PLAC ZABAW | 20:00

W lipcu i sierpniu odbędzie się kolejna, ósma już, odsłona Lado w Mieście – subiektywnego przeglądu najciekawszych polskich projektów muzycznych organizowanego od lat przez Plan B i wytwórnię Lado ABC.

Tym razem zanurzymy się w dobrych wspomnienich z życia, którego nikt nigdy nie miał, i równie nieoczywistych snach. Zapraszmy na koncerty Eric Shoves Them In His Pockets i Lost Education.

Eric Shoves Them In His Pockets tworzą Szymon Najder, Christoph Thun i Hubert Woźniakowski. Niedawno wydali drugi album długogrający pt. „With Love” (wyd. Thin Man Records). Tym samym wyprowadzili się z pierwszej płyty i przy okazji zorientowali się, że stanowią grupę muzyczną już od dziewięciu lat, a niektóre nowe piosenki to wymyślili już co najmniej trzy lata temu. Dzięki temu w ich brzmieniu czuć zmiany kierunków studiów, wycieczki samochodowe i pierwsze śmieciówki. Nikt tak naprawdę nie wie, czy ich muzyka jest wesoła czy smutna, ale podobno przywołuje dobre wspomnienia z życia, którego nikt nigdy nie miał. Jeśli piosenki z pogranicza najntisowego indie, slacker rocka i hip-hopu brzmią dla Was zachęcająco, to chodźcie na koncert i dajcie Erykom uszczypnąć Was miłością w policzek.

https://www.facebook.com/ericshoves

http://ericshoves.bandcamp.com/

„With Love” klip: https://youtu.be/Nh3NUu4xjr4

17.08 na Placu Zabaw zagości też trio Lost Education.

Lost Education to duet SzaZa i wokalistka Hania Piosik. Jakiś czas temu wspólnie powołali do życia nowy muzyczny byt, w którym podejmują wątek twórczości Williama S. Burroughsa, a w szczególności jego ostatniej książki „My Education: A Book of Dreams” (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety – który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation – stały się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Weszli w to i znaleźli, a w zasadzie znaleźli jeszcze zanim weszli. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego – oparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń – daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa.

W lutym 2017 r. nakładem oficyny Lado ABC zespół Lost Education wydał debiutancki album pt. „Book of Dreams”, a my gorąco polecamy Wam, byście ich usłyszeli, zobaczyli, poczuli i przyśnili.

https://www.facebook.com/losteducationmusic

www.losteducation.bandcamp.com

„Some sort of skin” klip: https://youtu.be/X8uRY-VPQ_w

A w kolejny czwartek, 24.08, na Placu Zabaw zagrają

Cool Maritime (US) + Kaitlyn Aurelia Smith (US)

Jak zawsze, po koncercie zapraszamy na afterparty na Barce!

Projekt współfinansuje miasto st. Warszawa.

https://www.facebook.com/events/1917053288542464

CZWARTEK | 10 SIERPNIA | IMPREZA | Po LwM: Soul Service – Burn Reynolds całą noc na Barce | BARKA | 22:00

W czwartek 17 sierpnia, po koncertach Eric Shoves + Lost Education • Lado w Mieście 2017 vol.7 • 17.08 zapraszamy na imprezę z naszym dobrym przyjacielem, weteranem stołecznego grania, duszą towarzystwa, kolekcjonerem, didżejem i dumnym reprezentantem Soul Service – Burnem Reynoldsem!

Burn zagra sam przez całą noc, prezentując nam kilkugodzinną selekcję ze swojej przepastnej płytoteki. Będzie gorąco!

https://www.facebook.com/events/330270100762190

Plac Zabaw | BarKa
512 km Wisły | obok pomnika Syrenki | Metro Centrum Nauki Kopernik

Szczegółowy program Placu Zabaw i Barki znaleźć można na:
facebook.com/placzabawnadwisla
facebook.com/planbarka

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone