SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Spektakl „Gwiazdka” w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Grudzień to wyjątkowy czas w naszych kalendarzach. Jest zimno, sklepy wypełnione są świątecznymi ozdobami i melodiami, a myśli wszystkich nieustannie krążą wokół Świąt Bożego Narodzenia. Z radością lub z niepokojem odliczamy kolejne dni do Gwiazdki, zastanawiając się, jak ją przeżyć najlepiej.

A jak Wy przygotowujecie się do Świąt? W tym roku możecie to zrobić z Nami, w teatrze!

Dwunastoosobowy zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer zaprasza na skrzące się śmiechem, muzyką i tańcem przedstawienie, podczas którego poznacie święta z zupełnie innej strony! Osnową naszego świątecznego spektaklu są trzy przeplatające się ze sobą historie. Każda z nich zwraca uwagę na inny aspekt tego niezwykłego czasu. Przedstawienie zabiera widzów w podróż po tym szczególnym czasie, który dla niektórych jest okresem radosnego oczekiwania, a dla innych chwilą wyciszenia i oderwania od codzienności. Przezabawna drużyna Mikołaja bawi się pakując prezenty, samotna kobieta spędza czas w pustym mieszkaniu, a pastuszkowie zmierzają do stajenki, by przywitać Dzieciątko. Wszystkim przewodzi tytułowa Gwiazdka. Dokąd nas zaprowadzi i w jakie okna zajrzymy po drodze? Przekonajcie się sami!

Słowo od reżysera:

Robert Jarosz: W pracy nad spektaklem „Gwiazdka” stale towarzyszy mi pytanie, czy jest coś, co łączy istotę Świąt Bożego Narodzenia z rodzinnym spotkaniem przy wigilijnej wieczerzy? Najogólniej rzecz ujmując, dochodzę do wniosku, że tym łącznikiem jest Człowiek, a w szczególności chwila jego narodzin. Być może dlatego, że – używając świątecznego żargonu – nie jestem w stanie wyobrazić sobie cenniejszego prezentu ponad Życie.

Premiera: 2 grudnia 2017

Dla dzieci 5+

Scenariusz i reżyseria: Robert Jarosz

Scenografia : Pavel Hubička

Muzyka: Adam Świtała

Choreografia: Weronika Pelczyńska

Reżyseria światła: Damian Pawella

Przygotowanie wokalne: Justyna Jary

Pedagog teatru: Justyna Czarnota

W scenariuszu wykorzystano utwór J. Słowackiego „Góry się ozłociły – szafiry mórz ciemnieją…”

Obsada:

Joanna Borer, Katarzyna Brzozowska, , Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak, Jacek Poniński, Krzysztof Prygiel, Adam Wnuczko

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone