SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Dajmy wakacje ubogim dzieciom”

mat. prasowe

Ruszyła kolejna edycja akcji organizowanej przez Radę Pań przy Polskim Czerwonym Krzyżu „Dajmy wakacje ubogim dzieciom”. Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna akcja została objęta Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Tegoroczną akcję, podczas której zbierane będą fundusze na wakacje dzieci w 2018 roku, uświetni uroczysty, listopadowy koncert charytatywny, który odbędzie się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich.

To dzięki akcji i środkom zebranym na ten cel, na kolonie wyjeżdżają dzieci najbardziej potrzebujące, głównie z terenów wiejskich i rodzin wielodzietnych, które bez takiej pomocy nie miałyby żadnej możliwości spędzenia nawet części wakacji poza miejscem zamieszkania. Dzieci typowane są na podstawie danych dostarczonych przez miejskie ośrodki pomocy społecznej oraz lokalne szkoły. Bezpośrednimi organizatorami wypoczynku są regionalne ośrodki Polskiego Czerwonego Krzyża, oddziały mające wieloletnie doświadczenie w organizowaniu kolonii dla najmłodszych.
Wsparcie darczyńców, partnerów i mediów przyniosło w ubiegłym roku rekordowy wynik, a akcja osiągnęła wyjątkowy sukces finansowy, dzięki któremu w tym roku na wakacje wyjechało blisko 400 dzieci z województw mazowieckiego, podkarpackiego, łódzkiego, małopolskiego i śląskiego. To dowód na to, że wieloletnia działalność Rady Pań cieszy się uznaniem a jej marka jest doceniana i promowana. To dzięki niej co roku przybywa osób i firm, które “otwierają swoje serca”, chcą wspierać porzebujących a na cel charytatywny, pomoc dzieciom, przekazują pieniądze i dary na licytację.

„Trzeba przede wszystkim usłyszeć potrzeby dziecka” – mówił Janusz Korczak. Twierdził, że miejsce dziecka jest wśród rówieśników. Wiedział, jak ważny dla ich rozwoju jest proces wzajemnej integracji i akceptacji, jak wielkie znaczenie mają dla dzieci wzorce, że trzeba tworzyć sytuacje, które wyjdą naprzeciw także tym potrzebom najmłodszych. Coroczna akcja „Dajmy wakacje ubogim dzieciom” realizuje te cele, przenosi je w inne, beztroskie miejsca, zapewnia kreatywne formy spędzania czasu, pozwala spełniać ich marzenia. To ważny projekt edukacyjno – wychowawczy, który stanowi dla najmłodszych inspirację do twórczego myślenia, działania i zabawy.

Finansowanie kolonii dla dzieci to nie jedyna aktywność Rady Pań przy PCK. Rada udziela między innymi pomocy doraźnej rodzinom w potrzebie, organizuje akcje paczek świątecznych, wyprawek szkolnych, dożywianie w szkołach i domach dziecka.

Kulminacyjnym wydarzeniem każdej akcji jest koncert charytatywny, podczas którego odbywa się aukcja darów przekazanych przez osoby prywatne i instytucje. Koncerty Rady Pań są już tradycją. Są na nich obecni przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, organizacji gospodarczych, kulturalnych, biznesowych a także sponsorzy. Miłymi gośćmi są także delegacje dzieci z regionów, które w bieżącym roku otrzymały wsparcie od Rady Pań. Podczas koncertu, sponsorzy są specjalnie wyróżniani na scenie i oczywiście zachęcani do dalszej współpracy – pomocy dzieciom

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, www.facebook.com/RadaPanPCK

Nr konta: Bank Millenium SA w Warszawie, nr 42 1160 2202 0000 0001 8758 3110 (z dopiskiem Rada Pań przy PCK)

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone